HP Victus 16D0019NT laptop için termal macun önerisi

IRICHAPPLE

Centipat
Daha fazla  
HP Victus 16D0019NT modeli GTX 1650 i5 11400H artık ısınmaya başladı. 100 derecelere ramak kaldı. Daha önce MX4 ile yenilemiştim bu sefer daha kaliteli bir şeyler almak istiyorum. Araştırmalarım sonucunda birkaç termal macun ile karşılaştım linklerini bırakıyorum. Ayrıca hem ekran kartı hem işlemci için kullanacağım 1 gr yeterli olur mu?

Halnziye ve pullsar macunları zaten sahte. 15.7 metrekelvin falan mümkün değil taş çatlasın 4-5 metrekelvin. Bunlar arasından ben master maker nano kullanıyorum. Performansı sıvı metal ile aynı diyebilirim. Kyronaut'u arkadaşım kullanıyor, ortalama bir macundur kendisi. 12,5 w.mk değil kesinlikle. 8,5-9 w.mk göz kararı. Aralarından zaten en pahalı olanı mastergel maker'i öneririm ama yeni versiyonları da çıkmış olabilir. Bu macun 1 GR olduğu için düzgün uygulayıp 3-4 yılda bir tekrarlamak lazım, öyle PC tamircilerindeki kavanozdaki mesir macunu tarzında her canı sıkılınca kullanılmaz çünkü hemen biter. 1 GR, becerikli birisine 7-8 uygulama yetecektir.
Not: Halnziye'yi denedim ortalama bir kalitede, çok kötü değil.

Halnziye ve pullsar macunları zaten sahte. 15.7 metrekelvin falan mümkün değil taş çatlasın 4-5 metrekelvin. Bunlar arasından ben Master maker nano kullanıyorum. Performansı sıvı metal ile aynı diyebilirim. Kyronaut'u arkadaşım kullanıyor, ortalama bir macundur kendisi. 12,5 W. Mk değil kesinlikle. 8, 5-9 W. Mk göz kararı. Aralarından zaten en pahalı olanı MasterGel Maker'i öneririm ama yeni versiyonları da çıkmış olabilir. Bu macun 1 gr olduğu için düzgün uygulayıp 3-4 yılda bir tekrarlamak lazım, öyle PC tamircilerindeki kavanozdaki mesir macunu tarzında her canı sıkılınca kullanılmaz çünkü hemen biter. 1 gr, becerikli birisine 7-8 uygulama yetecektir.

100 metrekelvin değerleri olan sıvı metal ile 13 metrekelvin değeri olan termal macun nasıl aynı performansa sahip olabilir.

Halnziye ve pullsar macunları zaten sahte. 15.7 metrekelvin falan mümkün değil taş çatlasın 4-5 metrekelvin. Bunlar arasından ben Master maker nano kullanıyorum. Performansı sıvı metal ile aynı diyebilirim. Kyronaut'u arkadaşım kullanıyor, ortalama bir macundur kendisi. 12,5 W. Mk değil kesinlikle. 8, 5-9 W. Mk göz kararı. Aralarından zaten en pahalı olanı MasterGel Maker'i öneririm ama yeni versiyonları da çıkmış olabilir. Bu macun 1 gr olduğu için düzgün uygulayıp 3-4 yılda bir tekrarlamak lazım, öyle PC tamircilerindeki kavanozdaki mesir macunu tarzında her canı sıkılınca kullanılmaz çünkü hemen biter. 1 gr, becerikli birisine 7-8 uygulama yetecektir.

Bahsettiğiniz diğer macunlar neden gerçek değerleri farklı, neye dayanarak söylediniz bunu. Yorumlarda gayet iyi olduklarını gördüm.

100 metrekelvin değerleri olan sıvı metal ile 13 metrekelvin değeri olan termal macun nasıl aynı performansa sahip olabilir.

Bahsettiğiniz diğer macunlar neden gerçek değerleri farklı, neye dayanarak söylediniz bunu. Yorumlarda gayet iyi olduklarını gördüm.
100 metrekelvin sıvı metalin iç sıcaklık geçirgenliği sanırım. 100 wmk olduğunu nasıl buldunuz onu anlamadım gerçi (Thermal Grizzly Conductanaout 73 wmk). Ama soğutucu yüzey ile bir araya geldiği zaman aralarında atomik bağ olmadığı için o değer baya düşüyor. Kendim thermal grizzly conductanout kullandım. Bizzat normal macun ile test etme ve karşılaştırma imkanım oldu. Sıvı metal ile Mastergel maker arasında kayda değer bir fark görmedim. Ekran kartı hotspot değerlerinde iki yöntemle de 90 dereceyi gördü.
2. olarak neye dayanarak söylediğimi belirttim. Lütfen mesajları sonuna kadar okuyunuz. Bizzat kendim halnziye macunu kullandım. Kesinlikle vaadedilen metrekelvini vermiyor. 4-5 civarında o da göz kararı tahminim. Kendim yıllardır laptop, masaüstü ekran kartı, işlemci nintendo switch vs birçok cihazda termal macun yeniledim. Yani söylediklerimin dikkate alınması okuyucunun yararınadır.

Geri
Yukarı