HTML ve CSS Nasıl Öğrenilmeli?

mete48

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba web alanında bilgi sahibi olmak için HTML ve CSS öğreniyorum ve bildiğiniz üzere css de çok fazla çok detay var bunları ezberlemeli miyim yoksa yeri gelince bakarak mı yapmalıyım ? Ne kadar sürede alışılır. (Amacım bilgi sahibi olmak ve basit siteler yapmak. Alanım web tasarımı değil.)

Bir süre HTML yazdım ve biraz bilgi verebilirim.

Önce en temelden ileriye HTML öğrenmek ve dili anlamak önemli. CSS süsleme sanatı denebilir yani kodu çok ve çeşitli. Bir yerden sonra kod çalam yazılımcılardan biri olursunuz çal gitsin.

"Çal gitsin." ilginç bir tavsiye.

Bence deneyerek öğrenmek en iyisi hocam. Kafanızda bir proje oluşturun yapmaya çalışırken zaten şu nasıl, bu nasıl diyerek öğrenirsiniz. Aynı zamanda da pratik yaptığınız için daha kalıcı olur bence. Öyle düz ezberlerseniz nerede kullanacağınızı unutabilirsiniz.

Pratik yapa yapa zamanla gelistirirsin. HTML ve CSS hakkında her detay internette çokça mevcut, hepsini tekte ezberlemeye çalışmak yerine ihtiyacın oldukça araştırıp öğrenmen daha akılda kalıcı olacaktır diye düşünüyorum. HTML ve CSS en temel ve basit yapı olsada zamanla yaptığın projeler arasındaki farkı goreceksindir.

@Cantrepreneur Yazılımcıların hatrı sayılır bir kısmı kod bakıyor veya çalıyor.

Burada çalmak derken al yapıştır demek hatalı olur tersine mühendislik gibi. Çal incele analiz et kendin oluştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı