i5 13400F sistem nasıldır?

hamzasahinn

Centipat
Daha fazla  
  • Intel Core i5 13400F 3.30 GHz 10 çekirdek 30 MB 1700p 10nm işlemci.
  • Gigabyte B760M DS3H DDR4 5333MHz(OC) RGB M.2 1700p mATX anakart.
  • Kingston 8 GB Fury Beast 3600MHz CL17 DDR4 RAM (KF436C17BB/8)
  • 2 adet.
  • ASUS GeForce RTX 3060 Dual V2 O12g 12 GB GDDR6 192 bit LHR ekran kartı.
  • Kingston 1TB NV2 NVMe okuma 3500 MB-yazma 2100 MB M.2 SSD (SNV2S/1000G)
  • MSI MAG Forge M100a ARGB USB 3.2 mATX mid Tower kasa.
  • Thermaltake 750W Smart BX1 80+ Bronze güç kaynağı.

Arkadaşlar bir siteden topladım bu şekil nasıl, fiyat uygun olsun diye anakartı Gigabyte yaptım öneriniz var mı?

Fiyatı nedir? Bütçeniz nedir?

Toplam 23.257 TL.
Ekran kartı AMD tercih edilirse hem daha performanslı olur hem CPU soğutucu alınabilir.

AMD İLE NVİDİA arasında pek fiyat farkı yok ,bide AMD güncelleme olarak sıkıntılı diyorlar onun için onu seçtim bide amd işlemciler daha uygun ama ,intelin ömrü daha iyi ,baya bi araştırdım , sadece oyun için almıyorum , oyun için AMD daha mantıklı fiyat açısından , haricen giriş -orta düzeyde animasyon, programlara tarzı şeyler yapacağım , gamın gen tr de toplamıştım uyguna geliyor ama müşteri hizmetleri baya kötü diyorlar şikayet var üzeriden güncel baya şikayet var , anakart nasıl arkadaşlar benim tek aklıma takılan kısım o

AMD ile NVIDIA arasında pek fiyat farkı yok, bir de AMD güncelleme olarak sıkıntılı diyorlar onun için onu seçtim bir de AMD işlemciler daha uygun ama, Intel'in ömrü daha iyi, bayağı bir araştırdım, sadece oyun için almıyorum, oyun için AMD daha mantıklı fiyat açısından, haricen giriş -orta düzeyde animasyon, programlara tarzı şeyler yapacağım, gamın gen TR de toplamıştım uyguna geliyor ama müşteri hizmetleri bayağı kötü diyorlar şikayet var üzeriden güncel bayağı şikayet var, anakart nasıl arkadaşlar benim tek aklıma takılan kısım o

Ekran kartı olarak 3070 Ti koydum zaten tercih edebilirsiniz ama işlemci konusunda tamamen yanılıyorsunuz. Uzun ömürlülük ve kullanım amacı olarak AMD gayet başarılı. İş için AMD Intel'den daha iyi.

AMD İLE NVİDİA arasında pek fiyat farkı yok ,bide AMD güncelleme olarak sıkıntılı diyorlar onun için onu seçtim bide amd işlemciler daha uygun ama ,intelin ömrü daha iyi ,baya bi araştırdım , sadece oyun için almıyorum , oyun için AMD daha mantıklı fiyat açısından , haricen giriş -orta düzeyde animasyon, programlara tarzı şeyler yapacağım , gamın gen tr de toplamıştım uyguna geliyor ama müşteri hizmetleri baya kötü diyorlar şikayet var üzeriden güncel baya şikayet var , anakart nasıl arkadaşlar benim tek aklıma takılan kısım o
Anakart çok iyi. Eğer dediğiniz gibi programlama vs. yapacaksanız haklısınız. Nvidia ve intel daha mantıklı olur.

Intel alacaksanız işlemci ve anakart olarak bunları tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı