i5 9400F ve 1660 Sistem ne kadar elektrik tüketir?

Zaff

Centipat
600Watt 80+ PSU, GTX1660 ve i5-9400F sistem satın aldım. Daha gelmedi, kargoda. Aklıma bir soru takıldı: Bu sistem ne kadar elektrik harcar, harcadığı elektriğin fiyatı ne olur?

Aslanı besleyen yemini düşünmez derler ama şöyle söyleyeyim bir bilgisayarın ayda yakacağı maksimum bedel 15-20 tl dir.O yüzden çok düşünmenize gerek yok ama detaylı bilgi isterseniz model verin ki kwh değerleri ile hesaplama yapabilelim

Aynı anda aynı şeyi yazmışız :)
Yanlışın var benimki ayda en az 50 TL harcıyor, en az diyorum bak.

Workstation mı o arkadaşım. Ben günde 5-6 saat kullanıyorum en fazla 20 TL fark ediyor. Ayrica RX serisi kartlar çok elektrik kullanıyor. Ve voltaj delisi Ryzen işlemciyi de hesaba katarsak bence yanılmıyorum

Belki küçük şehirde oturuyor olmam etkiliyordur. Sonuçta İstanbul gibi yerlerde elektrik su doğalgaz çok daha pahalı

Bu dediğiniz fiyatlar elektriğe %100 zam gelmeden önceydi sanki. Şu an günlük kullanıma göre ve tam yükte ne kadar süre kullanılacağına bağlı olarak 40TL gibi bir ortalama fiyatı vardır diye düşünüyorum. Fiyat veren arkadaşlar ölçümünü yaptı mı?

Ben yaptım ve güncel faturadan yola çıkarak söylüyorum overclocklu R5 2600 RX 570 ve Corsair Liquid Cooler ile dediğim gibi maksimum 20 ₺. Ama belirttiğim gibi küçük şehirlerde elektrik daha ucuz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı