i5 9400F ve 1660 Sistem ne kadar elektrik tüketir?

Günde kaç saat açık ve kaç saat oyun oynuyorsun?

Hemen ispat için faturalara göz attım. Okul zamanı bilgisayar kullanmıyorum ve faturamiz 150 ₺ gelmiş. Okullar kapanınca günde ortalama 3-4 saat oyun ve 2-3 saat normal kullanımda bu ayki faturamiz 180 küsur gelmiş. Diger değerler stabil.
Hemen ispat için faturalara göz attım. Okul zamanı bilgisayar kullanmıyorum ve faturamiz 150 ₺ gelmiş. Okullar kapanınca günde ortalama 3-4 saat oyun ve 2-3 saat normal kullanımda bu ayki faturamiz 180 küsur gelmiş. Diger değerler stabil.
Ek olarak arkadaşın sistemi benimkinden az yakacağını düşünüyorum.Çünkü tüm parçalarım voltaj delisi ve RX serisinin elektrik kullanımı dillere destandır.Küçük şehirde oturduğumu hesaba katarsak ben 30 ₺ civarı yakar diyorum.

Ek olarak arkadaşın sistemi benimkinden az yakacağını düşünüyorum.Çünkü tüm parçalarım voltaj delisi ve RX serisinin elektrik kullanımı dillere destandır.Küçük şehirde oturduğumu hesaba katarsak ben 30 ₺ civarı yakar diyorum.
Haklısınız. Benim oturduğum şehirde de 125lira civarı geliyor fatura. Ben sizden daha fazla otun oynarım, oyüzden maksimum 30lira yansır diye düşünüyorum. Teşekkür ederim herkese. Ben baya 60 70 lira gelir sanıp korktum, malum ayda tüm evin elektriğinin yarısı.

@KandıraFilozofu
Nasıl 50₺ harcıyor, overclock, ekstra soğutucu veya başka bişey kullanıyor musunuz?
Overclock yok, ekstra soğutucu kullanmıyorum. Günde ortalama 20 saat açık kalıyor. Ben uyurken bile bir şeyler seyrederek uyuyorum PC açık kalıyor. Kalan zamanlarda da oyun oynuyorum. Ortalama 250 watt harcasa, günde 5KW eder. Yani günde 5x70 kuruş=3.5 TL. Ayda 100 TL eder. 120 Watt bile 50 TL ediyor bu kullanımla.

@KandıraFilozofu

Overclock yok, ekstra soğutucu kullanmıyorum. Günde ortalama 20 saat açık kalıyor. Ben uyurken bile bir şeyler seyrederek uyuyorum PC açık kalıyor. Kalan zamanlarda da oyun oynuyorum. Ortalama 250 Watt harcasa, günde 5KW eder. Yani günde 5x70 kuruş=3.5 TL. Ayda 100 TL eder. 120 Watt bile 50 TL ediyor bu kullanımla.

Ee arkadaşım ne diye hatalı buluyorsun o zaman beni? 20 saat açık kalsam ben de 50₺ elektrik yakarım:)
Ya kardeşim ben sana az yakar diyorum sen bana benim bilgisayarım 20 saat açık olduğu halde 50₺ yakıyor diyorsun. Tövbe tövbe senin yüzünden büyük harf banı yiyeceğim yine :(

@KandıraFilozofu Saatte oyun oynayan birisi 35 kuruş benzeri yakar, az yakmaz bunu anlatmaya calışıyorum. Ben sana orda minimumu anlattım. 5-6 saat oyun oynayan birisi günde 2 TL ayda 60 TL yakar. Pandemide bu dediğim oyun süresi gayet normal.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı