i7 4790 için boşta 45-50 derece iyi mi?

Termal Macun'u bulunuyor mu? Bulunmuyorsa arkadaşın zaten Termal Macunu kuruduğu için fan çok bir şey değiştirmez herhalde.
Ben önce termal macunu yenileyeyim, sonuçlara bir göz atayım. Performansı iyiyse ve fana gerek kalmazsa zaten almam. Diyelim ki fan da lazım konu açarım bütçeme göre model sorarım zaten. Şuanlık sadece termal macun alacağım.

Ben önce termal macunu yenileyeyim, sonuçlara bir göz atayım. Performansı iyiyse ve fana gerek kalmazsa zaten almam. Diyelim ki fan da lazım konu açarım bütçeme göre model sorarım zaten. Şuanlık sadece termal macun alacağım.
Macun aldınız mı? Aynı işlemcide aynı sıcaklık sorununu ben de yaşıyorum. Kullanmaya başlayalı 5 sene oluyor, muhtemelen benim işlemciye de bir macun lazım. Aldınız mı, aldıysanız sonuç ne oldu? Ben de tavsiyelerinize göre hareket edeyim.

Macun aldınız mı? Aynı işlemcide aynı sıcaklık sorununu ben de yaşıyorum. Kullanmaya başlayalı 5 sene oluyor, muhtemelen benim işlemciye de bir macun lazım. Aldınız mı, aldıysanız sonuç ne oldu? Ben de tavsiyelerinize göre hareket edeyim.
Termal macun yeniledim, kasanın içini hava üfleme makinesiyle iyice tozlardan arındırdım ve kasanın tepesine 2 tane egzoz fan taktım. İşlemci Youtube'da müzik dinlerken ve web.whatsapp.com'da arkadaşlarımla konuşurken 65 dereceyi görüyordu. Şuan 45 dakikalık bir FIFA 18 seansının ardından en fazla 68 dereceyi gördü. Yani termal macun boştayken görülen 65 derece sınırını "orta yük altında" 65 dereceyle değiştirdi diyebilirim. Prime95 ile 10 dakikalık stres testi yaptım, 82 derece gördüm en fazla. Termal macundan önce 95 dereceyi geçmişti. Termal macun olarak Xigmatek g4718 kullandım, soğutucu ise Intel'in stok fanı. Macunu işlemcinin ortasına bezelye tanesinden bir tutam daha minik olacak şekilde sıktım ve spatulayla yaymadım, fanı direk üstüne oturttum. O kendisi yayıldı zaten.
Not: İşlemci ve fanın üzerindeki macunları dilimi hafifçe değdirerek nemlendirdiğim bir peçeteyle temizledim ardından kuruladım. Biraz riskli ama başka imkanım yoktu. İşlemcinin üzerinden macunun gittiğinden emin ol. Işık altına tut ve köşelerinden ziyade ortada bir matlık var mı bak. Ayrıca fanı takarken dikkatli olmalısın çünkü yerinden oynarsa macunu dağıtabilir. Macun taşarsa sorunlara yol açar yani tekte oturtman lazım. Çaprazlama taktiğiyle oturttum yerine (çapraz vidaları bastırdım kısacası.)

Termal macuna 20-25 ₺'den fazla vermeyin sırf marka olduğu için ya. Ben 15 ₺'ye almıştım gayet iyi seviyelere düşürmüştü sıcaklığı, 2 kez kullandım henüz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı