İdeal kilo ne kadar olmalı?

eKqx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba 2-3 aydır diyet ve spor yapıyorum, başladığımda 94 kiloydum şimdi 86 kiloyum. Kalori açığı oluşturdum beslenmeme dikkat ediyorum ağırlık antrenmanı ve kardiyo yapıyorum. Eskisi kadar olmasa da gıdığım göbeğim ve bel çevrelerinde yağlı bir doku mevcut. Kaç kiloya kadar düşmeliyim? Düştükten sonra bulka girip tekrar definasyona mı girmeliyim? Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirli bir değer yok, aynaya bakıp kendin karar vermelisin ve evet düştükten sonra tekrar bulk ve tekrar definasyona girmelisin.

Önemli olan sahip olduğun kilogram değil de, sahip olduğun görünüş. aynı kilolara ve boylara sahip görünüşlerinde dağlar kadar fark olan çok insan var ağırlık antrenmanı yapıyorsan amacın temiz bir kütle yani kas kütlesi kazanmak olsun.

Belirli bir değer yok, aynaya bakıp kendin karar vermelisin ve evet düştükten sonra tekrar bulk ve tekrar definasyona girmelisin.

Hocam hiç bulk yapmadım, direkt spora definasyon ile başladım sorun olur mu?

Boyundan 100 çıkartınca ideal kilonu buluyorsun diye biliyorum. Mesela boyun 1.80 ise kilon 80 olmalı, bu şekil düşünebilirsin.

Önemli olan sahip olduğun kilogram değil de, sahip olduğun görünüş. aynı kilolara ve boylara sahip görünüşlerinde dağlar kadar fark olan çok insan var ağırlık antrenmanı yapıyorsan amacın temiz bir kütle yani kas kütlesi kazanmak olsun.

Boyuna fiziğine göre değişir ne zmn gözüne ne zayıf ne kilolu gözüküyorsan okeydir.

Sağolun hocam.

Hayır, sorun olmaz. Spora kilolu ve yağlı olarak başladıysan bulk yapmaman lazım zaten.

Evet hocam tam olarak da o şekil başladım :)

Hocam bir şey daha soracağım, definasyon için almam gereken kalori 2200-2400 arası ben 1400-1800 alıyorum kas kaybeder miyim?

Hocam bir şey daha soracağım, definasyon için almam gereken kalori 2200-2400 arası ben 1400-1800 alıyorum kas kaybeder miyim?

Hocam kas kaybetmek diye bir şey yoktur kas kaybetmezsin kolay kolay kalori açığı yak yakımını kolaylaştırır kas kaybettirmez.

Geri
Yukarı