İkinci el alınan ekran kartı sistemime görüntü vermiyor

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İkinci el aldım, testini canlı olarak yaptık, birkaç dakika FurMark yaptırdım bir sorun yoktu. Eve geldim kasaya taktım ve tüm parçaların çalışıyor olmasına rağmen BIOS ekranı dahi gelmiyor. Kartı çıkarınca BIOS geliyor, eski kartla da geliyor, ama yeni kartla olmuyor, yapmadığım şey kalmadı deli olmama çok az kaldı Allah rızası için yardım edin.

Evet, daha sonra onboarddan bakınca ekran kartım gözükmüyor aygıt yoneticisinde.

Pazar günü bilgisayarcı bulmam biraz zor hocam. Dediğiniz gibi anakart kaynaklı olabilir ama 1155 pin anakartların hangisine takarsam takayım bu sorunu yaşamaktan korkuyorum.

8pin güç beslemesi var hocam.

Anakartın ekran kartı desteğine nereden bakabiliriz?

Hocam benim de anakartım 1155 Pin'di, bence siz benimle aynı sorunları yaşıyorsunuz, zaten donanımlarımızda aynı. Bilgisayarcıda farklı bir anakart takıp deneyin kesinlikle.

Anakartınızın modeli nedir?
Power Supply modeli nedir?

Ncr pocono Q67 olarak geçiyor. PSU 500W 80+ Gametech.

Hocam benim de anakartım 1155 Pin'di, bence siz benimle aynı sorunları yaşıyorsunuz, zaten donanımlarımızda aynı. Bilgisayarcıda farklı bir anakart takıp deneyin kesinlikle.

Bilgisayarcı peki bundan ücret alır mı? Arkadaşımın bilgisayarında denesem de olur mu?

BIOS Update yap diyeceğim anakart çok eski olduğundan BIOS sürümü yok. Güncelleme alamadığı için uyumsuz olduğunu ve bu yüzden kartı tanıyamadığını düşünüyorum. BIOS Update seçeneğin olsa uyumluluk getirirlerdi.Sıkıntı anakartta.

Kurulum ücreti için para alabilir, arkadaşının bilgisayarı varsa onda da deneyebilirsin sorun olmaz.

Peki sorun anakartta ise başka alacağım anakartın ekran kartımı desteklediğini nereden anlayabilirim?

BIOS Update yap diyeceğim anakart çok eski olduğundan BIOS sürümü yok. Güncelleme alamadığı için uyumsuz olduğunu ve bu yüzden kartı tanıyamadığını düşünüyorum. BIOS Update seçeneğin olsa uyumluluk getirirlerdi. Sıkıntı anakartta.

Peki hocam anakart değişimi bu sorunu çözer mi?

Geri
Yukarı