İkinci el ekran kartı ve bilgisayar görüntü vermemesi

adem6767

Hectopat
Herkese iyi günler. İkinci el ekran kartı RX 470 ASUS Core clock 1226 MHz ekran kartı var. Güç kaynağı 12V 12A ve 10A iki kanallı TX marka kasaya dahil PSU var. R7 360 ekran kartında sorunsuz çalışıyor. RX 470 taktığımda görüntü yok HDMI'dan. İşin garip tarafı onboarddan da görüntü yok. RX 470 güç bağlantısını kesince görüntü onboarddan geliyor. R7 360 böyle sorun olmuyor. Diğer bileşenler Ryzen 2200G, 8 GB RAM, 1TB 3 Inc 7200RPM harddisk. PSU 4 yılı bitti.

Ekran kartını güç ışığı beyaz yanıyor ve göz renkli yanıp sönüyor. Açılışta fan dönüyor 5 saniye sonra duruyor. Garip olan onboarddan da alamıyorum güç girişini çıkarmadan. Acaba hangi parçada olabilir sorun tahminen.

Ekran kartını güç ışığı beyaz yanıyor ve göz renkli yanıp sönüyor. Açılışta fan dönüyor 5 saniye sonra duruyor. Garip olan onboarddan da alamıyorum güç girişini çıkarmadan. Acaba hangi parçada olabilir sorun tahminen.
Diğer ekran kartını takınca sıkıntı olmuyor ise ekran kartınız problemli olabilir.

450 Watt yazıyor ama 450 Watt vereceğinden şüpeliyim. R7 360 oyunlarda en fazla 80 Watt çekiyor ve RX470 144 Watt yazıyor yabancı sitelerde ASUS STRIX için. Acayip bir durum. Sokağa çıkma yasağı olduğu için bilgisayarcıya da gidemiyorum.

Dediğiniz doğru anca haftaya kadar yapamam malum sokağa çıkma yasağı var. Acaba ışıkları yanıyorya sorun Power'ın yetmemesi olabilir mi diye aklıma takıldı. Çünkü ekran kartı en az 120-150 Watt arası istiyor alakası var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı