iMac ekranları çok pahalı

Samed Karaca

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşımda iMac var ekranını kırmış değiştirmeye çalışıyoruz. Ekrana 8-10 bin fiyat istiyorlar bilgisayar zaten o para ikici el ekran da bulamıyorum nasıl çözerim bu durumu? Bilgisayar çöp mü oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımda iMac var ekranını kırmış değiştirmeye çalışıyoruz. Ekrana 8-10 bin fiyat istiyorlar bilgisayar zaten o para ikici el ekran da bulamıyorum nasıl çözerim bu durumu? Bilgisayar çöp mü oldu?
Fiyat gayet normal, üzerine kar koyuyorlar. Kırık ekranı satmak istersen 200-300 tl'ye alabilirim.

Harici ekrana bağlama diye bir seçeneğiniz yoksa çöp oldu. Ayrıca ekran fiyatları da 10.000 olması gayet normal çünkü ekran kalitesi iyi.

Dosya Ekleri

• imac.jpg.jpg
    imac.jpg.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 25
27
Hayır 2012 sonu 21.5 inç.
21.5'' ekrana göre fazla fiyat vermişler ve içerisinde ki panel eski. Eğer görüntü sizin için çok önemli değilse 21.5 inç mac'in paneli ile aynı bir panel bulup ıps ise ıps, Lvds çekerek bilgisayar'ı kullanabilirsiniz. Bu dediğim paneli çin alışveriş sitelerinden bulabilirsiniz. Onun dışında gereksiz pahalı temiz bir şekilde satsan belki biraz daha üstüne gider cihaz.

Hayır 2012 sonu 21.5 inç.

21.5 inç 4K ekran buldum biraz daha uyguna ama onlarda 4K olduğu için uymuyor buna.
4k'yı 1080'e çevirebilirsin öyle bir dönüştürücü var ama piyasada bulabilir misin zannetmem.

27.

21.5" ekrana göre fazla fiyat vermişler ve içerisinde ki panel eski. Eğer görüntü sizin için çok önemli değilse 21.5 inç Mac'in paneli ile aynı bir panel bulup IPS ise IPS, lvds çekerek Bilgisayar'ı kullanabilirsiniz. Bu dediğim paneli Çin alışveriş sitelerinden bulabilirsiniz. Onun dışında gereksiz pahalı temiz bir şekilde satsan belki biraz daha üstüne gider cihaz.

4K'yı 1080'e çevirebilirsin öyle bir dönüştürücü var ama piyasada bulabilir misin zannetmem.

Dönüştürücü bulsam çözerim bir de başka bir panel derken nasıl yani soketleri falan uyar mı?

Dönüştürücü bulsam çözerim bir de başka bir panel derken nasıl yani soketleri falan uyar mı?
Lvds'ler'in ucu standarttır, Yukarıda attığım fotoğrafta ki kablolar Lvds iki ucuda aynı. Diyelim lvds uymadı kanal sayısına göre Lvds satın alırsın.

Alacağın zaman ekran, bana ekranın fotoğrafını ve senin mac'inin lvds'inin fotoğrafını atarsın yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı