İngilizce kitap önerisi

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar bugün otobüse 4-5 turist bindi. Topkapı Sarayı'ndan geçiyor mu ? Nasıl gideriz gibi sorular soruyor :D
Adam ne anlar :D Topkapı kelimesi duydu ve he he dedi o kadar :D

Ben konuşsam derim evet bu otobüs oraya gidiyor falan diye. İnecekleri durakta söyleyebilirim ama turist saf, normal bir şekilde konuşuyor.
İnsan biraz yavaş, anlaşılır konuşur :D Neyse bunlar indi, ben dedim "Lan ben şu ingilizceyi çözeyim".

Nasıl bir kitap alsam yararı olur ? En azından 3-5 kelime konuşabileyim. Karşımdakinin ne dediğini anlayayım, ne diyeceğimi bileyim.
İngilizce derslerinde hala gelecek zaman, geçmiş zaman, şimdiki zaman gibi şeyleri işliyoruz.

Hoca utanmasa what is your favourite spor diyecek durumda :D Nasıl geliştiririm kendimi ? Okuduğumdan anlamam gerek. Anlamadan sadece okumak istemiyorum.

Okulun verdiği kitap ve kitabın yanında varsa bir alıştırma kitabı olması gerek. Yoksa da kitabın sonunda alıştırmalar olur. İlk olarak oradan başla. Kitapta bütün konulardaki geçmişe dönük alıştırmaları dahi yap. Yani ilk olarak okul kitabından başla.

Ya ben diyorum ki : Düşük seviye bir kitap ile başlıyayım. Kırmızı başlıklı kız gibi. Bilmediğim kelimeleri öğreneyim. Anlaya anlaya okuyayım.
Kitabın her bölümünü anlayarak ve akıcı bir biçimde okuyabildikten sonra bir üst kademeye falan geçeyim ?

Çünkü okul sadece ders kitabı veriyor :D Onda da çeştli zaman zarflarında pozitif, negatif, olumlu ve olumsuz gibi cümleler kuruyoruz.
Liseye geçmişiz hala ilkokul gibi ders işliyoruz. Ders kitaplarında da farklı bir şeyler yok yani.
İlk 1-2 kitapta yine, farklı zamanlarda cümleler içeren kitaplar okurum. Daha sonra yavaş yavaş diyaloglar falan, günlük konuşmalar olsun, bu tür şeyleri okumaya, anlamaya çalışırım ?
Okullar kapanınca zaten bir sürü boş vaktim olacak.

En azından GTA4 EFLC oynarken, oyune diğer ülkeden katılan insanlarla akıcı bir biçimde konuşabilirim.

Bence mutlaka sözlük al ve bolca kelime ezberle mutlaka bu önemli.. Nedeni sormadan cevap vereyim örnek karşındaki kişi kurduğu cümlelerde bathroom (tuvalet) kelimesi geçen bir cümle kursa sen o adamın tuvaleti sorduğunu anlarsın anlatabildim sanırsam :)
Kitap konusuna gelince şu kitabın faydası olacaktır Ankara da rahatlıkla bulursun tabiki almadan incele ve bulduğun reyonda bu tarz eserler olacağından daha farklıda seçim yapabilirsin :)
kitapyurdu: kitap - Pratik

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı