İninal Karttan Dövizle Alışveriş

Justlook

Hectopat
Daha fazla  
Origin üzerinden kış indirimlerinde oyun almak üzereydim. Bildiğiniz gibi Origin oyunları Euro ile satıyor. Ben de Euro kuruna göre hesapladım ve karta gereken parayı yatırdım. Origin'deki alışverişim 20.39£, Euro kuru yaklaşık 4.53 civarında ve benimde kartımda 93 TL bulunmakta. Ancak satın almaya çalıştığımda "Banka alışverişi reddetti" gibi bir hata alıyorum. İninal bu tür işlemlerde komisyon mu alıyor bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Ininal'in yabancı kur değerleri normal rakamlardan çok daha yukarıda olduğu için alışveriş yapamıyorsun.

%7'lik Merkez bankası farkını eklersek yaklaşık 22€ ediyor alışverişin. 22€'da yaklaşık olarak 100TL kadar yapıyor. En azından kartına bi' 15 lira daha yükleme yapman gerekli ki alışveriş yapabilesin.

Ininal'in yabancı kur değerleri normal rakamlardan çok daha yukarıda olduğu için alışveriş yapamıyorsun.

%7'lik Merkez bankası farkını eklersek yaklaşık 22€ ediyor alışverişin. 22€'da yaklaşık olarak 100TL kadar yapıyor. En azından kartına bi' 15 lira daha yükleme yapman gerekli ki alışveriş yapabilesin.
Yine kazık yedik diyorsun yani.:(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı