Instagram hesabım hacklendi ne yapabilirim?

CripTox

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir, Turkey
Daha fazla  
Merhabalar.
Kardeşimin bir İnstagram hesabı vardı yaklaşık 4.6k kişi takip ediyordu. Bugün şifresini biri kırmış (nasıl yaptıysa) ve hem şifreyi hemde e posta adresini değiştirmis. Şu an o İnstagram hesabına tanımlanan e posta adresini biliyorum uzun uğraşlar sonucu öğrendim. Acaba nasıl o hesabı geri alabilirim ? Bilen biri varsa yardım ederse sevinirim.

Millet bugün sabah instagram'a girmeye çalıştım. Uygulamayı açar açmaz karşıma bu ekran çıktı. Sonra da bendim veya ben değildim diyip şifreyi değiştirsem de hiçbir işe yaramadı. Hesabıma giremiyorum. Biri yardım etsin.

wp_ss_20151107_0001.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mailinizi kontrol edin, şifre sıfırlama isteği yollayın ve şifrenizi değiştirin. Bütün şifrelerinizi değiştirin.

@rabbit İlk olarak üslubunuzu düzeltmenizi tavsiye ediyorum. Gelelim sorunuza.
Gelen ekranda verdiğiniz cevaba göre hesabınız blocklanmış olmalı. Yani orada ingiltere yazıyor. Sen burada Evet bendim dersen hackleyen arkadaşa yetki vermiş olursun ve çoğunlukla da böyle yapmışsın. Kısaca hesabını hackleyen arkadaşa hediye etmişsin kendi ellerinle. Bu size açılan pencere bu gibi durumlarda hacklenmemenizi sağlıyor işte. Burada verdiğiniz yanıt son noktadır. Yukarıda da verdiğim çözümü deneyin yani altta verdiğim linkten doğru bilgileri girip hesabınızın hacklendiğini bildirin. İngilizce biliyorsanız bu şekilde bildirmeniz daha yararlı olur.
Instagram Yardım Merkezi

Reset your password
3. şık işaretle. seçeneklerden yine 3. olanı seçip ilerleyin. Eposta adresinizi yazıp güvenlik kodunu girip ilerleyin.
Karşınıza gelecek şeçeneklerden telefon kayıtlıysa telefon başka e posta kayıtlı ise onu güvenlik sorusunu biliyorsan onu seçip birini ilerleyin gelecek kodu girip şifreniz değiştirin.

Ardından altta verdiğime gir 1. seçeneği seçip, evet'i seç. Eğer E postayı başaramadı isen "hayır'ı seç". Boşlukları doğru şekilde doldur. Bir altındaki seçeneklerden ise "2.'yi seçin". Bir alttaki seçeneğe "Evet" tıklayın. Bir altındaki seçeneği de "bilmiyorum" olarak tıklayın. Eğer kimin çaldığını biliyor veya düşünüyorsan ona göre seçeneği seçin.
Kutucuğa ise nasıl hacklendiğini belirtip "gönderin".
Instagram Yardım Merkezi

Geri
Yukarı