İnternet Hızlı Ama Siteler Geç Yükleniyor

TheNew

Decapat
Uzun zamandır internet sitelerine girememe sorunum var. İnternete girmek bir eziyete dönüştü. Sorunumu geniş bir şekilde açıklamam gerekirse:

-Chrome kullandığımda Google'da bazen arama yapabiliyorken bazen yapamıyorum. Örneğin; bazen tarayıcıyı açıp arama yapıyorum ancak cevap alamıyorum. Kapatıp bir kez daha denediğimde ise arama yapabiliyorum.
Arama yapabildiğim zaman görsellerin bir kısmı yüklenmiyor. Aradığım internet sitesine tıkladığımda açılmıyor veya çok geç açılıyor. Genellikle bunlarla karşılaşırken ender olarak hiç beklemeden direkt bağlanabildiğim zamanlar da oluyor.

-Edge kullandığımda ise bazen Google'a erişebiliyorum bazen sayfa yüklenemedi hatası alıyorum. Buna rağmen, bu tarayıcı daha stabil çalışıyor. Direkt girebildiğim deneme sayısı Edge'de daha fazla oluyor. Ancak burada da siteye girdikten sonra sorunlar yaşanıyor. Örneğin; Youtube'a girdiğim zaman ilk olarak video açılıyor sonra önerilenler yükleniyor daha sonra yorumlar kısmı yükleniyor vs...
Burada da şansım varsa siteye bağlanabiliyorum bu konuyu açarken olduğu gibi :)

Ayrıca diğer cihazlarımdan internete sorunsuz bağlanabiliyorum. Bu speedtest sonucu:

internet.png

Sorunu çözmek için yaptığım işlemler:
1.Chrome tarama geçmişini temizledim.
2.Kullandığım uzantıları kaldırdım.
3.Complete Internet Repair ile internet bağlantı ayarını onardım.
4.Malwarebytes ile sistemi tarattım. Tehditleri temizledim.
5.AdwCleaner ile sistemi tarattım. Tehditleri temizledim.
6. web siteleri açılmıyor bu sayfadaki komutları denedim.
7. Farklı DNS denedim. Otomatik almayı tekrar denedim.
NOT: Online oyun oynarken, Skype konuşmasında vs... sorun yaşamıyorum.

Harbiden bana da oluyor ya. Senin internetin 25 mbps, benimki 50 mbps olmasına rağmen arada bir yavaşlıyor, ben de anlam veremiyorum.

Uzun zamandır internet sitelerine girememe sorunum var. İnternete girmek bir eziyete dönüştü. Sorunumu geniş bir şekilde açıklamam gerekirse:

-Chrome kullandığımda Google'da bazen arama yapabiliyorken bazen yapamıyorum. Örneğin; bazen tarayıcıyı açıp arama yapıyorum ancak cevap alamıyorum. Kapatıp bir kez daha denediğimde ise arama yapabiliyorum.
Arama yapabildiğim zaman görsellerin bir kısmı yüklenmiyor. Aradığım internet sitesine tıkladığımda açılmıyor veya çok geç açılıyor. Genellikle bunlarla karşılaşırken ender olarak hiç beklemeden direkt bağlanabildiğim zamanlar da oluyor.

-Edge kullandığımda ise bazen Google'a erişebiliyorum bazen sayfa yüklenemedi hatası alıyorum. Buna rağmen, bu tarayıcı daha stabil çalışıyor. Direkt girebildiğim deneme sayısı Edge'de daha fazla oluyor. Ancak burada da siteye girdikten sonra sorunlar yaşanıyor. Örneğin; Youtube'a girdiğim zaman ilk olarak video açılıyor sonra önerilenler yükleniyor daha sonra yorumlar kısmı yükleniyor vs...
Burada da şansım varsa siteye bağlanabiliyorum bu konuyu açarken olduğu gibi :)

Ayrıca diğer cihazlarımdan internete sorunsuz bağlanabiliyorum. Bu speedtest sonucu:

Eki Görüntüle 331765

Sorunu çözmek için yaptığım işlemler:
1.Chrome tarama geçmişini temizledim.
2.Kullandığım uzantıları kaldırdım.
3.Complete Internet Repair ile internet bağlantı ayarını onardım.
4.Malwarebytes ile sistemi tarattım. Tehditleri temizledim.
5.AdwCleaner ile sistemi tarattım. Tehditleri temizledim.
6. web siteleri açılmıyor bu sayfadaki komutları denedim.
7. Farklı DNS denedim. Otomatik almayı tekrar denedim.
NOT: Online oyun oynarken, Skype konuşmasında vs... sorun yaşamıyorum.
Bu siteye bazı nedenlerle üye olmuştum bir zamanlar.İnternette ne zaman bir sorun aramaya kalksam hemen hemen ilk üç arama sonucu technopat çıkıyor.İşin garip tarafı aynen bu üyenin sorduğu ve benim de muzdarip olduğum konunun çözümü herzamanki gibi yok.Yani insanlar bir şeyler sormuşlar ve büyük çoğunluğu çözüm bulamamış sorduğuyla kalmış.

Bu site balık vermiyor, tutmayı öğretiyor 😆 😅 😅
Şaka bir yana bu tür sorunların tam çözümü yoktur herhalde, olsaydı zaten herkez aynı tarayıcıyı kullanırdı.

CMD yıl açıp "ipconfig /flushdns" yaz
Çok tşk. ederim. fiber int. var. İndirme 95mb/s Yükleme 8 mb/ gecikme 15ms int değerlerim var ama videolar sayfalar çok bekliyordu her şey normal gözüküyor ama sorunu bulamamıştım bu komutu dediğiniz gibi yazdım şuan tıklamamla açılması arasında 1sn zaman geçmiyor:).muazzam hızlandı açılmalar tekrardan çok tşk ederim Allah razı olsun

Çok tşk. ederim. fiber int. var. İndirme 95mb/s Yükleme 8 mb/ gecikme 15ms int değerlerim var ama videolar sayfalar çok bekliyordu her şey normal gözüküyor ama sorunu bulamamıştım bu komutu dediğiniz gibi yazdım şuan tıklamamla açılması arasında 1sn zaman geçmiyor:).muazzam hızlandı açılmalar tekrardan çok tşk ederim Allah razı olsun
Bu komut ne yapıyor tam olarak. Nereyer ne yapıyor ?
Bu komut ne yapıyor tam olarak. Nereyer ne yapıyor ?

CMD yıl açıp "ipconfig /flushdns" yaz
Usta sırf sana teşekkür etmek için kaydoldum. Yıllardır fiber kullanırım 100 mbps ama son aylarda internet sayfaları bana işkence olmaya başlamıştı. Klansavaslari.net oynuyorum mesela. Oyun internet sayfasından metin üzerinden oynandığı için işkence haline dönüşmüştü. Yapacağım hiçbirşeyi yapamıyordum neredeyse. Sayende düzeldi. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı