Invicta Pro Diver nasıldır?

Evil Belief

Kilopat
Makaleler
4
Rolex Submariner tasarımını sevdiğim için homage'larını araştırırken bu saat karşıma çıktı. İnternette bazı kötü yorumlar okudum. Erk Koçak'ın son videosunun yorumlarında da biri bu markayı yerin dibine sokmuş.

Gözümle görüp bileğime takmadan almam tabii ki ama sizin yorumunuzu merak ettim, alınır mı?
Quartz olanını düşünüyorum (kültüre ters olsa da :)).

1664016930272.png

Bu modeli güzel. Otomatik olanının içerisinde Seiko'nun NH35A isminde mekanizması var. Erk Koçak da denk geldikçe bu modeli öneriyor zaten. Ama ben homage bir saat almam şahsen. Kendine özgü tasarımı olan bir saat almak daha mantıklı.

@Evil Belief Bu arada hazır denk gelmişken söyleyeyim. Bu mekanizmanın 41 saat güç rezervi, elle kurma özelliği ve hacking özelliği var. Diğer ismi de 4R35'tir. Seiko 5 SRPD serisindeki 4R36'nın tamamen aynısıdır. Tek farkı 4R36'nın day-date özelliğine sahip olup 4R35'in sadece date özelliğine sahip olmasıdır.

Son düzenleme:
Yaklaşık 100 USD fiyat aralığında olan Seiko 5'lerden çap olarak büyük olmasından dolayı otomatik olanını sipariş ettim.
@Evil Belief siz satın aldınız mı, kordon kalitesi nasıl?
Yok ben almadım ama kordonla alakalı çok fazla kötü yorum okumadım diye hatırlıyorum.
Güzel saat tercih etmişsiniz bence hayırlı olsun.

7 günde geldi kargo. Siparisi verdiğimde 4 Kasım teslimat yazıyordu. Genel olarak bu fiyata alınabilecek en iyi saatlerden, kalitesi tatmin etti.
Bunun haricinde eksileri, Saat oldukça kalın. Kutu kalitesi ve içeriği, saatin kalitesinin altında kalmış.Bileziğini daralttığınızda kutusuna koyarken sarılan süngere küçük geliyor ve sarmadan koymak durumunda kalıyorsunuz. Yastık koysalar daha iyi olurmuş.
Artı olarak da bileziğin tokasında 4 adet ince uzunluk ayarı olması, bileğinize olmamasını imkansız hale getiriyor.

7 günde geldi kargo. Siparisi verdiğimde 4 Kasım teslimat yazıyordu. Genel olarak bu fiyata alınabilecek en iyi saatlerden, kalitesi tatmin etti.
Bunun haricinde eksileri, Saat oldukça kalın. Kutu kalitesi ve içeriği, saatin kalitesinin altında kalmış.Bileziğini daralttığınızda kutusuna koyarken sarılan süngere küçük geliyor ve sarmadan koymak durumunda kalıyorsunuz. Yastık koysalar daha iyi olurmuş.
Artı olarak da bileziğin tokasında 4 adet ince uzunluk ayarı olması, bileğinize olmamasını imkansız hale getiriyor.
Invicta zaten pek kaliteli bir marka değil. Sadece NH35A mekanizması için alınabilir bir model. Hayırlı olsun.

Bu modeli güzel. Otomatik olanının içerisinde Seiko'nun NH35a isminde mekanizması var. Erk koçak da denk geldikçe bu modeli öneriyor zaten. Ama ben homage bir saat almam şahsen. Kendine özgü tasarımı olan bir saat almak daha mantıklı.

@Evil Belief bu arada hazır denk gelmişken söyleyeyim. Bu mekanizmanın 41 saat güç rezervi, elle kurma özelliği ve hacking özelliği var. Diğer ismi de 4R35'tir. Seiko 5 srpd serisindeki 4R36'nın tamamen aynısıdır. Tek farkı 4R36'nın day-date özelliğine sahip olup 4R35'in sadece date özelliğine sahip olmasıdır.

Rolex submariner tasarımını sevdiğim için Homage'larını araştırırken bu saat karşıma çıktı. İnternette bazı kötü yorumlar okudum. Erk koçak'ın son videosunun yorumlarında da biri bu markayı yerin dibine sokmuş.

Gözümle görüp bileğime takmadan almam tabii ki ama sizin yorumunuzu merak ettim, alınır mı?
Quartz olanını düşünüyorum (kültüre ters olsa da :)).

Eki Görüntüle 1526333

İki sene sonra konuyu tekrar gündeme getiriyorum kusura bakmayın. Invicta Pro diver modeline bakıyorum bende alan var mı, hala kullanıyorsa nasıl? Onun harici baktığım Guess GUW0668G7 modeli ile karşılaştıracak olursak yorumlarınız ne olurdu?

Geri
Yukarı