Rehber iOS Jailbreak işlemi

plamglotis

Attopat
Her şeyden önce bu tür işlere girişmeden önce bilgili bir internet sitesi veya YouTube kanalından rehber videosu izleyin.

iOS, iPadOS, Apple Watch, televizon yani Apple TV'de bile görebileceğiniz bir tür yazılımsal kırıkdır. Android'deki rootun daha gelişmiş halidir. Cihazın kırılımı artık eski yıllara göre daha kolaydır yakın yıllarda ve hala günümüzde bir sürü Jailbreak exploits ve üreticileri türüyor. Jailbreak Apple kullanıcısına sağlanan en büyük nimet ve özgürlüktür.

Yazılan Tweak (ince ayar), tema, uygulamalar, exploitler hepsi öğrenmesi biraz güç Swift yazılım dili ile genelde Xcode uygulaması üzerinden yazılıyor. Ayrıca temalar, ince ayarlar, uygulamalar genellikle bedava olmasına rağmen 0.99 dolardan başlayan fiyatlara satılabilenleri de vardır. Ryan nair, sparkdev, noisy flake bu işlerin iyilerindendir. Ayrıca benim repomada göz atabilirsiniz içinde telefonunuzu hızlandıracak ince ayarlar ve bazı VPN uygulamalarının crack hali bulunuyor Cann66 Repo

Kırma işlemine gelecek olursak:

En son Jailbreak destekleyen iOS sürümü 17.3.Xdir ( iPadOS içinde geçerlidir fakat diğer cihazların sürüm numaralandırması farklı olduğu için desteklenmelerde farklıdır.)
Kendi cihazınızın sürümüne uygun internetten de yardım alarak kırma uygulaması (exploit) seçin, benim favori internet sitem Jailbreak & ++Apps No Jb Or Pcdir bu sitedeki bazı exploitler sahte olabilir o yüzden araştırarak yapmanızı öneririm.

Not: iOS 17.X için şu anda Online kırma işlemi bulunmuyor o yüzden bilgisayar yardımıyla kırabilirsiniz detaylısı:

macOS ve Linux için: palera1n
Windows için: MediaFire

iOS 12'niz var ise özellikle Chimera'yı seçmenizi öneririm eğer Chimera'yı seçerseniz telefonunuza sileo unc0Ver'ı seçerseniz cydia yüklenecektir, bana göre cydia biraz daha geleneksel sileo ise daha çok gelişmiştir.

İstediğiniz Tweak'leri, temaları veya herhangi bir crackli uygulamayı genelde sileo, zebra ve cydia üzerinden bu işleri yapanların repolarını kaynak bölümü kısmından ekleyebilirsiniz.

Benim tavsiyem cihazınıza kırma işlemi yaptıktan sonra hemen uygulamayı açıp dediklerimi eklemeniz ve yapmanızdır:

1- filza: Dosyalar uygulamasının daha az gelişmiş ama daha yararlı uygulamasıdır cihazınıza istediğiniz uygulamaları, debleri, Tweak'leri bu uygulama içinden cihaza indirebilirsiniz ayrıca telefona yüklü olan uygulamaların açık kodlarına buradan ulaşabilirsiniz. Repo: https://tigisoftware.com/repo/

2- kırma işleminden sonra yüklenmiş olan paket yöneticisi uygulamasını açıp (cydia veya sileo) paketler kısmından güncellenmesi gereken ince ayarları güncelleyin, güncellerken oluşan hataları internete hata adları ve numaraları ile yazın bu şekilde çözümlere ulaşabilirsiniz, bütün hataların çözümleri internete yazılmış rahatlıkla hatayı çözebilirsiniz.

3- spotilife: Herkesin genelde istediği Spotify'ın bedava premium özellikli Tweak'i. Repo: julioverne

4-cracktool4: Telefonunuzu yönetebileceğiniz panel ve çoğu yararlı paralı Tweak'lerin crackleri bulunuyor. Repo: MainRepo-Cydia APT

5-trollstore(şu an sadece iOS 17.0'a kadar destek veriyor): Dışarıdan yüklenmiş dosyaları imza tarihi yenilenmemiş olsa bile çalışmasını sağlar buradan deb halinde indirebilirsiniz Releases · opa334/TrollStore

Bazı yararlı repolar:

Safe mode gerçeği: Bazı Tweak'leri kurduktan sonra eğer cihazınızın sürümüyle veya herhangi bir başka Tweak'in çakışmasıyla oluşabilecek güvenlik modu. Zararlı etken yapabilecek Tweak'in cihaza zarar vermemesi için alınan modda denebilir.

Güvenilir ve sürümünüze uygun Tweak'ler indirmeye önem gösterin. Şu anlık çoğu kaliteli, yararlı Tweak ve temaların iOS 17.X desteği yok olsa bile sağlam çalışmıyor. Buyüzden bunları kurarken dikkatli olun ve önceden Reddit'de kurcağınız paketler hakkında bilgi sahibi olun.

Uyarı! Bunları yapmadan önce kendi riskinizi alın sonra bana demeyin yok efendim cihazım kafayı yedi eskisi gibi çalışmıyor. Ayrıca yeni aldığınız cihazı Jailbreak yapacağım diye sürüm düşürmeye falan kalkışmayın. Bu işleri yaparken hata alan veya herhangi bir yardım isteyen özelden yazabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı