iPhone 12 Pro vs iPhone 13

Alprnplt

Hectopat
iPhone 12 Pro mu Düz 13 mü?
İkinci el olarak alacağım, fiyatları benzer.
Hangisinin kamerası iyi, gece güzel çekiyor? Hangisinin şarjı daha çok gidiyor?
Hangisinin ekranı daha iyi?
Bunları cevaplarsanız sevinirim.
Not: (rica ediyorum başka telefon önermeyin bu ikisinden birini alacağım.)

iPhone 12 Pro mu Düz 13 mü?
İkinci el olarak alacağım, fiyatları benzer.
Hangisinin kamerası iyi, gece güzel çekiyor? Hangisinin şarjı daha çok gidiyor?
Hangisinin ekranı daha iyi?
Bunları cevaplarsanız sevinirim.
Not: (rica ediyorum başka telefon önermeyin bu ikisinden birini alacağım.)

Tabii ki de 13 12 pro da güzelde ilerleyen yıllarda apple güncelleme desteğini kesebilir o yüzden 13

12 Pro'nun 13'e artıları
-Lidar sensörü
-ProRaw fotoğraf çekebilme
-ProRes video çekebilme
-Gece modunda portre çekebilme
-Telefoto
-Çelik Kasa
-6GB RAM(13'te 4GB)

13'ün 12 Pro'ya artıları:
-A15 işlemci (12 Pro'da A14 işlemci)
-Sinematik mod
-Daha kısa çentik

Temel olarak bunları sayabiliriz. Kamerada ve gece çekimlerinde 12 Pro daha iyi görüyorsunuz da zaten. 13'ün şarjı daha iyi gidiyor. Yerinizde olsam 12 Pro alırdım. Ekranlar birebir aynı.

Hiçbirinin şarjı bu saatten sonra iyi gitmiyor. Çok kör bir konu olmuş. İki telefon da bu saatten sonra alınmaz. Bütçen tahminimce 30 civarı. O paraya S23 alıp 13 Pro'dan daha iyi cihaza sahip olabilirsin. Dış kasası ve içindeki işletim sistemi neredeyse hiçbir şeyi ifade etmiyor, seni özel de yapmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbirinin şarjı bu saatten sonra iyi gitmiyor. Çok kör bir konu olmuş. İki telefon da bu saatten sonra alınmaz. Bütçen tahminimce 30 civarı. O paraya S23 alıp 13 Pro'dan daha iyi cihaza sahip olabilirsin. Dış kasası ve içindeki işletim sistemi neredeyse hiçbir şeyi ifade etmiyor, seni özel de yapmıyor.
Evet ozellik olarak oyle olabilir. Tercih meselesi tabii ki ama ben android isletim sistemi ile iosu karsilastirmam. Benim fikrim bu yonde.

Siz konuyu yanlış okumuşsunuz hocam, rica edersem yazdığım notu tekrardan okuyunuz.

2 yıldır Xiaomi kullanıyorum. HyperOS kullanmak ile iOS arasında bir fark yok. Sadece iOSa geçmek istiyorum. Rica ederim konumun dışında bir şey yazmazsanız sevinirim.
Xiaomi ile cidden Samsung'u mu karşılaştırdın sen?

@Alprnplt Ben de sana o bütçe ile iOS geçmenin mantıklı olmadığını söylüyorum.

İkinci el cihaz aldıktan sonra en başta batarya sonra ahize, mikrofon, hoparlör sorunları ortaya çıkacak. 12 Pro al desek güncellemesi erken bitecek. Çıkmaz yol bu para ile.

Geri
Yukarı