iPhone 15 Pro Max vs 2. el 14 Pro Max

Teritseran

Hectopat
Sizce arada ki 20.000TL farkı vermeye değer mi? Almışken uzun ömürlü olsun diyorum. Sizce sıfır bir 15 Pro Max mi yoksa 2. el 14 Pro Max 256 GB (60.000'e buldum) mi almalıyım?

Sizi zorlayacak bir fark değilse bence 15 Pro Max alınır, minimum 1 sene daha fazla güncelleme alacaktır muhtemelen. Donanımsal özellikleriyle de daha iyi olur sizin için. Ha, ileride yüksek telefona geçerken üstüne ekleyeceğiniz para sıkıntı olmayacaksa 2. ele yönelip Apple Watch, Airpods gibi ek aksesuarlara yönelmek de iyi fikir.

Aradaki 20000TL'lik farka rağmen bu iki cihaz arasında seçim yapabiliyorsanız, bütçenizi 15PM'e de uydurabilirsiniz gibi geliyor. Şahsen ben sıfır cihaz alma imkanım olsaydı ikinci ele bulaşıp risk almazdım.

Kaldı ki zaten 15 Pro Max, 14 Pro Max'den daha iyi bir cihaz. Ancak cihazın ömrüne çok aldanmayın derim, lakin Pro ve Pro Max kullanıcıları ortalama 2 yıl falan kullanıyor cihazlarını. Sonra değiştiriyorlar. 2 yıl sonra 15 Pro Max'i satmak daha kolay olur.

15 Pro Max ile 14 Pro Max arasinda dumduz ilerleyecek olursak guncelleme bakimindan, sadece 1 yil geride kalmis olacak 14 Pro Max. 1 yil fazladan kullanmak icin 20.000 TL uste para vermek ne kadar mantikli tartisilir. Ki 15 Pro Max cok dayanikli bir cihaz degil, teknolojik acidan da 14 Pro Max'in ustune de o kadar etkileyici bir ekleme yapilmadi. Ben vermezdim, 14 Pro Max alir 20.000 TL'yi cebimde tutardim.

Sizce arada ki 20.000TL farkı vermeye değer mi? Almışken uzun ömürlü olsun diyorum. Sizce sıfır bir 15 Pro Max mi yoksa 2. el 14 Pro Max 256 GB (60.000'e buldum) mi almalıyım?
20.000₺ daha az verip 14 Pro Max almak daha mantıklı.

Geri
Yukarı