iPhone 15 Pro Max vs 2. el 14 Pro Max

İki model de sifir olsaydi net bir yorum yapabilirdik ancak burada 2. el alip almamak size kalmis bir durum. Bana gore gerekli kontrolleri yapmak sartiyla 2. el 14 Pro Max almak cok daha mantikli. Tabii iPhone sart degilse, globalde 14 Pro Max'den daha pahali olup Samsung TR politikasi nedeniyle burada cok daha ucuza satilan S23 Ultra varken hicbirisi mantikli degil.

15 Pro Max ile 14 Pro Max arasinda dumduz ilerleyecek olursak guncelleme bakimindan, sadece 1 yil geride kalmis olacak 14 Pro Max. 1 yil fazladan kullanmak icin 20.000 TL uste para vermek ne kadar mantikli tartisilir. Ki 15 Pro Max cok dayanikli bir cihaz degil, teknolojik acidan da 14 Pro Max'in ustune de o kadar etkileyici bir ekleme yapilmadi. Ben vermezdim, 14 Pro Max alir 20.000 TL'yi cebimde tutardim.
Söylediğiniz şeyleri düşününce 14 Pro Max mantıklı gelmeye başladı fakat yukarıda birinin söylediği gibi acaba 2-3 sene sonra falan satıp yeni modeli yani 16/17 almaya karar versem 14ü satmakta problem yaşar mıyım bulduğum telefon temiz bir telefon fakat daha eski bir telefon diye satmakta zorlanır mıyım kararsız kaldım sanırım bir kaç gün daha düşünüp öyle ikisinden birini satın alacağım ayrıca düşüncenizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.

İki model de sifir olsaydi net bir yorum yapabilirdik ancak burada 2. el alip almamak size kalmis bir durum. Bana gore gerekli kontrolleri yapmak sartiyla 2. el 14 Pro Max almak cok daha mantikli. Tabii globalde 14 Pro Max'den daha pahali olup Samsung TR politikasi nedeniyle burada cok daha ucuza satilan S23 Ultra varken hicbirisi mantikli degil.
Bulduğum telefonu almaya karar verirsem bir tanıdıktan alacağım yani temiz olduğuna %95 eminim diyebilirim ikinci olarakta uzun süre android kullandım ve kesinlikle bir süre sonra yavaşlama oluyor diyebilirim fakat bundan yıllar önce aldığım iphone hala harika bir şekilde çalışıyor ve buda benim için oldukça yeterli bir sebep.

Geri
Yukarı