iPhone SE 2020 kaç yıl güncelleme alır?

1 yıldır iPhone 8 kullanıyorum ama galiba iOS 17 alamayacak. Güncel kullanamam için 1 yıl falan zaman oluyor. Güncelleme almadan da gittiği yere kadar kullanırım. Sonra almak istediğim telefon iPhone SE 2020. bu telefonu satıp alabileceğim en yakın fiyatlı telefon o. (2.el için diyorum sıfırların fiyatlarına bakmadım) Tabii o zamana fiyatlar ne olur bilemem ama şimdiymiş gibi hesap edelim. SE 2020 daha kaç sene güncelleme alır?

Evet hocam garantiye yollamanız gerekiyor ama :) yedek bir tuşlu tel bulun kendinize yollayın SE yi değiştirirler hocam. Sakın dışarıda yaptırmayın direkt yetkili servise garantiye yollayın

Bu arada hayırlı olsun olsun hocam ne kadara almıştınız ayptır sorması :)

Teşekkür ederim 7450TL'ye aldım. Şarj aletini bile kullanmamışlar.

iOS 20'ye kadar alır diye tahmin ediyorum ama net bir şey de diyemem. Apple bu sene 2 serinin üstünü birden çizdi çünkü. Ama her sene 1 seriyi sildiğini düşünürsek;

iOS 16: iPhone 8, 8 Plus.
iOS 17: iPhone X
iOS 18: iPhone XR, XS, XS Max.
iOS 19: iPhone 11.
iOS 20: iPhone SE 2020.

Bu liste saçma iPhone 11 ile SE 2020'de aynı işlemci var SE 2020'nin alıp da 11'in alamayacağı hiçbir güncelleme olamaz.

iPhone 3G, 5s, SE (1.nesil),7, 8, XR, ve son olarak şu an SE 2020 kullanıyorum 2023 Hazirana kadar devam ediyor daha garanti son aylarında pilini değiştireceğim sonra yola devam 2 nesil SE kullanıcısıyım çünkü 5S kasasını ayrı bir sevdiğim için SE modelleri farklılık göstersede ufak olması beni çok mutlu ediyor :) şu an güncel olarak kullanıyorum dediğim gibi sosyal medya, oyun, müzik, vs sıkıntısız ilerliyor güncellemeler çok konuştum esas konu 2025'e kadar güncelleme alacak evet ama şunu unutmayın telefona iyi bakarsanız sizi götürür 1.nesil SE 16 GB olmasa hala kullanırım dolapta yatıyor kereta boş boş :) ki arkadasımdaki SE 1.nesili daha bu sene başında yeni değiştirdi. Güncelleme kesilmesine rağmen uzun yıllarca hakkını vererek kullandı ki ilkel görünümü yüzünden artık 😂 2016 da çıkan bir cihaz 6 yıl sorunsuz kullandı. SE 2022 gereksiz pahalı kız arkadasıma aldık 12 binden şu an 16 veya 17 olmaaı lazım 1 ayda gelen zamla birlikte. He ben alacak mıyım evet alacağım ileride kendimede seri yapıyorum sonuçta :) ama 2020 almanızı tavsiye ederim 2.el temiz garantili veya bitmeye yakın alıp pil değiştirip yola devam edilebilir.

Ben de SE2020 çıktığı gibi almıştım. Pil 79 seviyesine geldi. Woyax batarya sipariş ettim. Kendim değiştirdim bataryasını hala canavar gibi şu an.

Bu liste saçma iPhone 11 ile SE 2020'de aynı işlemci var SE 2020'nin alıp da 11'in alamayacağı hiçbir güncelleme olamaz.

Ben de SE2020 çıktığı gibi almıştım. Pil 79 seviyesine geldi. Woyax batarya sipariş ettim. Kendim değiştirdim bataryasını hala canavar gibi şu an.

Dostum ne zamandır kullanıyorsun ve ne kadar fark var orijinal bataryayla.

Yeni konular

Geri
Yukarı