IPv6'yı TT sunmadan farklı ISS de sunamaz mı?

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
27
Daha fazla  
Comnet kullanıyorum ve haliyle Comnet Datacenter'dan hizmet alıyorum.
Comnet Datacenter'ı bgp mi ne öyle bir veri tabanı sitesinde arattığımda IPv6 desteklediği belirtiliyor.
Buna istinaden Comnet tarafı da IPv6 desteği sunduklarını belirtiyorlar.
Fakat altyapı sahibi firmanın teknik özelliklerine göre hizmet verebildiklerini belirtiyorlar. Yani TT IPv6 sunmadığı için Comnet tarafı da sunamıyormuş.
Burada Comnet tarafı doğru mu söylüyor?
Kuşlar söyledi: G****Net 2023 yılında IPv6 desteği sunmaya hazırlanıyormuş TT altyapısı üstünden. Bir başka firma bunu TT üstünden sağlayabiliyorsa Comnet neden sağlamıyor veya sağlayamıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turknet, Netspeed gibi TT altyapısı kullanan firmalarda IPv6 sorun çıkarıyor şu an.
Arkadaşım G****Net kullanıyor. IPv6 kullandığını belirtiyor. TT altyapısında üstelik.

En iyi bilgiyi müşteri hizmetlerinden alırsınız kanımca. Genelde kaçamak cevaplar veriyorlar ama direkt bilgi sorusu olarak sorun.
Sordum. TT sunmadığı için biz de sunamayız diyorlar.

TurkNet de TT altyapısı üzerinden IPv6 sunabiliyor.
Turknet, Netspeed gibi TT altyapısı kullanan firmalarda IPv6 sorun çıkarıyor şu an.
Sorunun kaynağı İSS kaynaklı değil. Web sitelerinin altyapısından kaynaklanıyor. Mesela IPv6 kullananlar Twitter'da sorun çıkıyor diyor ancak ABD'deki kullanıcıda da aynı sorun yaşanıyor.

Arkadaşım G****Net kullanıyor. IPv6 kullandığını belirtiyor. TT altyapısında üstelik.

Sordum. TT sunmadığı için biz de sunamayız diyorlar.
TT ile alakası yok diye biliyorum. İsteyen sunabiliyor çünkü.

@Salih METİN Ben de onu merak ediyorum. ISS sunsa da çoğu sitede sorun çıkaracak bir şeyi kullanmaya gerek var mı? Henüz yaygınlaşmış değil sonuçta.
Şu anda gerek yok ama yakında popüler sosyal medya servisleri, oyun sunucuları da IPv6'ya geçecekler. Mesela ABD'de %54 seviyesinde bir kullanım söz konusu. Bu gidişata göre, 5 sene sonra aynı şeyleri konuşacağımızı pek zannetmiyorum.

Sorunun kaynağı İSS kaynaklı değil. Web sitelerinin altyapısından kaynaklanıyor. Mesela IPv6 kullananlar Twitter'da sorun çıkıyor diyor ancak ABD'deki kullanıcıda da aynı sorun yaşanıyor.
TurkNet kullanıcısıyım ve IPv6 aktif. IPv6 desteklemeyen hiçbir websitede sorun yaşamıyorum. Twitter'a da sorunsuz erişebiliyorum.

Şu anda gerek yok ama yakında popüler sosyal medya servisleri, oyun sunucuları da IPv6'ya geçecekler.
Hali hazırda Twitch ve Twitter dışında tüm sosyal ağlar IPv6'yı destekliyor. Çoğu website, Türk websiteleri dahil, IPv6'yı destekliyor ve sorunsuz deneyim sunuyorlar.

Genel olarak aylardır IPv6 ile internete bağlanıyorum. Bu güne kadar IPv6 kaynaklı hiçbir sorun yaşamadım. Websitelerde sorun oluştuğunu kim söylüyor?

TurkNet kullanıcısıyım ve IPv6 aktif. IPv6 desteklemeyen hiçbir websitede sorun yaşamıyorum. Twitter'a da sorunsuz erişebiliyorum.

Hali hazırda Twitch ve Twitter dışında tüm sosyal ağlar IPv6'yı destekliyor. Çoğu website, Türk websiteleri dahil, IPv6'yı destekliyor ve sorunsuz deneyim sunuyorlar.

Genel olarak aylardır IPv6 ile internete bağlanıyorum. Bu güne kadar IPv6 kaynaklı hiçbir sorun yaşamadım. Websitelerde sorun oluştuğunu kim söylüyor?
Recep Baltaş'ın videosunda Twitter'da sorun oldugu goruluyordu. Yorumlara da yazılmıştı. Oyun sunucuları hâlâ IPv4. Modemden sadece IPv6 bağlantısını seçerseniz o zaman sorun yaşamanız muhtemeldir diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı