IPv6'yı TT sunmadan farklı ISS de sunamaz mı?

Recep Baltaş'ın videosunda Twitter'da sorun oldugu goruluyordu. Yorumlara da yazılmıştı. Oyun sunucuları hâlâ IPv4. Modemden sadece IPv6 bağlantısını seçerseniz o zaman sorun yaşamanız muhtemeldir diye tahmin ediyorum.
Evet dediğin gibi sadece IPv6'yı seçersek sorun olur. Ve yine evet, R6 harici oyunlar IPv6'yı desteklemiyor maalesef.

Evet dediğin gibi sadece IPv6'yı seçersek sorun olur. Ve yine evet, R6 harici oyunlar IPv6'yı desteklemiyor maalesef.
Ama bu demek olmuyor ki desteklenmeyecek. Bundan 5 sene sonra bu konu hakkında çok farklı konuşacağız. Mesela ABD'de kullanım %56 seviyelerinde. Türkiye'de yavaş da olsa ilerliyor.

IPv6 zorunluluk zaten. Şimdi olmasa da birkaç sene sonra herkes kullanacak.

Ama bu demek olmuyor ki desteklenmeyecek. Bundan 5 sene sonra bu konu hakkında çok farklı konuşacağız. Mesela ABD'de kullanım %56 seviyelerinde. Türkiye'de yavaş da olsa ilerliyor.

IPv6 zorunluluk zaten. Şimdi olmasa da birkaç sene sonra herkes kullanacak.
Elbette bu teknolojinin yaygınlaşması için hız verilmesi gerekiyor. Ülkemizde ciddi olarak adım atan tek şirket TurkNet.

Comnet kullanıyorum ve haliyle Comnet Datacenter'dan hizmet alıyorum.
Comnet Datacenter'ı bgp mi ne öyle bir veri tabanı sitesinde arattığımda IPv6 desteklediği belirtiliyor.
Buna istinaden Comnet tarafı da IPv6 desteği sunduklarını belirtiyorlar.
Fakat altyapı sahibi firmanın teknik özelliklerine göre hizmet verebildiklerini belirtiyorlar. Yani TT IPv6 sunmadığı için Comnet tarafı da sunamıyormuş.
Burada Comnet tarafı doğru mu söylüyor?
Kuşlar söyledi: G****net 2023 yılında IPv6 desteği sunmaya hazırlanıyormuş TT altyapısı üstünden. Bir başka firma bunu TT üstünden sağlayabiliyorsa Comnet neden sağlamıyor veya sağlayamıyor?

BTK IPv6 log gerekiyor. Bir de firmaların sunucuları IPv6 destekli ve hazır olmaları gerekiyor. IPv6 network routing peering uplink çalışmaları yatırımları gerekiyor.

Geri
Yukarı