İstediğimizi mi yoksa istenileni mi yapıyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Silinen üye Ben saptirmadim öncelikle, bu konuyu burada tartışmayalım dediğim gibi başka konu aç bizi aydınlat bakalim.

Kitap okuyup okumamam sizi ilgilendirmez. Kuşkuya düşmek konusu ise ilk defa sanırım aynı fikirdeyiz ki ben ötesine geçtim 2 tanesini reddettim 3. süyle ilgili ise de elbetteki kuşkularım mevcut ama burda siz dahil olmadan önce o arkadaşla konuştuğumuz konu benim fikrime göre basit bir konu ondan dolayı cevap verip geçtim. Kimseyi aydınlatacak bilgiye sahip görmüyorum kendimi ben buraya aydınlanmaya geldim teknoloji konusunda devam ettirmeseniz konuşmamız son bulacak zaten.

Kitap okuyup okumamam sizi ilgilendirmez. Kuşkuya düşmek konusu ise ilk defa sanırım aynı fikirdeyiz ki ben ötesine geçtim 2 tanesini reddettim 3. süyle ilgili ise de elbetteki kuşkularım mevcut ama burda siz dahil olmadan önce o arkadaşla konuştuğumuz konu benim fikrime göre basit bir konu ondan dolayı cevap verip geçtim. Kimseyi aydınlatacak bilgiye sahip görmüyorum kendimi ben buraya aydınlanmaya geldim teknoloji konusunda devam ettirmeseniz konuşmamız son bulacak zaten.

Ne basiti ya Ömer Hayyam'ın bile çözemediği konuyu sen nasıl çözüyon?

@Silinen üye Yeterli bilgiye sahip değilsen diğer mesajında niye tartışmaya açık bir insanım diyorsun? Dinini savunacaksan kitabını okuyup yorum yapacaksın bu kadar nettir bu kitabını okumayıp bu sizi ilgilendirmez diyemezsin.

Kimseyi aydınlatacak bilgiye kendini sahip görmüyorsan tartışmaya girmeyeceksin bu kadar basit.

Teknoloji konusunda aydınlanmaya geldiysen diğer konulara bakabilirsin.

İstenileni yapıyoruz. Libet deneyinde özgür iradenin aslında bir illüzyon olduğunu anlıyoruz. Yaşasın determinizm! :ROFL:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Silinen üye Yeterli bilgiye sahip değilsen diğer mesajında niye tartışmaya açık bir insanım diyorsun? Dinini savunacaksan kitabını okuyup yorum yapacaksın bu kadar nettir bu kitabını okumayıp bu sizi ilgilendirmez diyemezsin.

Kimseyi aydınlatacak bilgiye kendini sahip görmüyorsan tartışmaya girmeyeceksin bu kadar basit.

Teknoloji konusunda aydınlanmaya geldiysen diğer konulara bakabilirsin.

Evden çıkmam gerekti arkadaşın telefonundan yazıyorum o nedenle. Anlayabil diye madde madde yazacağım:
1- Kitabı okudum. Sen okudun mu?
2- Senin haddine mi düşmüş tanrı mısın kitabını okuyup okumadımı sorguluyorsun o nedenle seni ilgilendirmez dedim.
3- Din mütavizi olmayı alçak gönüllülüğü tavsiye eder ben seni din konusunda cebimden çıkartırım desem seni aydınlatcak bilgiden de fazlasına ve tecrübeye sahibim desem daha mı iyi hissedecektin? O nedenle yeterli bilgiye sahip değilim dedim varsa sorum sor bildiğim kadarıyla aydınlatim seni karın ağrısı olan sensin benim ekstra konu açmama gerek yok aç konu cevaplayalım.
4- Kesinlikle tartışmaya açığım ancak senin gibi konunun dışına çıkan konuyu kişiselleştiren insanlardan tiksinir ve tartışmanın bir sonuca varmayacağını bildiğimden tartışmak istemem evet teknoloji konusunda aydınlanmaya geldim istediğim konuya da cevap yazarım forum kuralları dahilinde.
5- Ben bu konuda dinle ilgili yorum yapana cevap vermek amacıyla din konusuna girdim onun dışında konu sahibine dinle alakasız olan fikrimi de beyan ettim gelip bana yorum atan konuyu uzattıkça uzatan da sensin.
Bu kafaya hangi maddeyle ulaşılıyor? Taraflar karışmış.

Bana kanıtlayamayacağımı zararlı çıkacağımı söyledi ben de öyleyse sen kanıtlamaya başla dedim mesajların hepsini okusan belki anlardın .
Ne basiti ya Ömer Hayyam'ın bile çözemediği konuyu sen nasıl çözüyon?

"Irmaklarından şaraplar akacak" diyorsun
Cennet-i âlâ meyhane midir?
"Her mümin’e iki huri" diyorsun
Cennet-i âlâ kerhane midir?

Ömer Hayyam severim ama kendisinin ateist olduğu aşikar dini ondan öğreniyorsan sen konuyu çok yanlış anlamışsın. Fizikten bahsetmiyoruz Newtona kafa tutmuyorum dinden bahsediyorsan önce araştır oku kaynak gösterdiğin adamı da oku ondan sonra konuş.
İstenileni yapıyoruz. Libet deneyinde özgür iradenin aslında bir illüzyon olduğunu anlıyoruz. Yaşasın determinizm! :ROFL:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim sen de kusura bakma konu hiç istemedim yerlerden devam ediyor ama bana cevap geldikçe cevap yazıcam. Ben de istemiyorum konunun uzamasını ama görüyorsun.
Teknoloji konusunda aydınlanmaya gelip de dinle bağlantısı olmayan bir konuyu dine bağlayarak cevaplar vermen ve karşı tarafa dini sorular yöneltmen bayağı uyuşuyor. Sağ tarafta bayağı teknoloji konusu mevcut.

Sen sıralamayı çok yanlış anlamışsın baştan hepsini oku konuyu dine ben bağlamadım soru yöneltmedim (ordaki sorunun amacı farklı açıkladım yukarda) konuyu tam okumadan muhalefet olmak için muhalefet olup yazan çok kişi var burada maalesef neyseki böyle olmayanlar da varda sorularımıza cevap alabiliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@bakaykutçum 1) Okudum elbette.
2) Ilgilendirir nokta, körü körüne inanmak cahiliyetini gösterir.
3) Benlik bir sıkıntı yok birader, bilgin yoksa susmayi gerektiren yerde susmayi bileceksin bu kadar basit bu herkes için geçerli bir durum.
4) Sana başka konu aç diyen kim mesajlari hiç mi okumuyorsun?
5) Dinden bahsedene sen kendinde din ile ilgili yorum yapip dine bağlamışsın ne yazdığını daha bilmiyorsun.
6) Yukarıda bana ve başkasına oku diyeceğine senin bunu yapman daha doğru olacak gibi, nitekim biz okuduğumuz için konuşuyoruz.
7) Konuyu uzatma artik.

@bakaykutçum 1) Okudum elbette.
2) Ilgilendirir nokta, körü körüne inanmak cahiliyetini gösterir.
3) Benlik bir sıkıntı yok birader, bilgin yoksa susmayi gerektiren yerde susmayi bileceksin bu kadar basit bu herkes için geçerli bir durum.
4) Sana başka konu aç diyen kim mesajlari hiç mi okumuyorsun?
5) Dinden bahsedene sen kendinde din ile ilgili yorum yapip dine bağlamışsın ne yazdığını daha bilmiyorsun.
6) Yukarıda bana ve başkasına oku diyeceğine senin bunu yapman daha doğru olacak gibi, nitekim biz okuduğumuz için konuşuyoruz.
7) Konuyu uzatma artik.

Sabah kadar sana cevap verecek kadar işsiz değilim bu gerçekten son mesajım sana açıklama yapsam da yapmasam da bir şey değişmeyecek bknz 2-3 kez konu aç demene rağmen inkar ediyorsun şimdi dediğin gibi uzatmayalım teşekkürler bu anlamlı tartışma için cevap atmazsan mutlu olurum iyi geceler iyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı