K552 Kumara uzun kullanım testi

Herkese selam, 2022 Eylül ayında aldığım K552-2 KR modelinin uzun kullanım sonucunda ne gibi problemlerle karşılaştığımı anlatacağım.
Problemler:
1: Sayılar algılanmıyor bazen, tutukluluk yapıyor.
2: 1 tane LED'i söndü. Bazen kafasına göre rastgele bir tuş az yanabiliyor.
3: Switch çıkartırken o kadar zorlandım ki Switch yamuldu :) ben de şaşırdım.
4: FN+ F10 yapınca klavye bazen kilitleniyor, çıkarıp yeniden takmak gerekiyor.
5: Yay sesi mevcut, kullandıkça geçiyor olsa da dikkatlice dinlerseniz gayet anlaşılıyor.
6: Her sefer bilgisayar açıldığında ışık seviyesi normal geliyor, her yeniden açtığınızda fullemeniz gerekiyor.

Fiyatına göre artılar:

1: Çift basım tuşlara sahip olması, tuşlar silinmiyor.
2: Yanında 3 tane yedek red Switch'le geliyor.
3: Hot swappable destekliyor. Biraz çıkarmak zor olsa da.
4: Klavye Anti-Ghosting özelliğine sahip, her tuşu algılıyor aynı anda.
5: Türkçe karakterlere sahip olması.

Nötr özellikler:

1: Işık yetersiz, gece görmek için yeterli.
2: Rainbow ışıklara sahip. Rengi değişmiyor.
3: Outemu Switch'lere sahip.

Ek olarak belirteyim, bütün Switch'ler takılamıyor K552'ye. 3 pinli Switch'ler takılabiliyor, örnek:
Redragon K552 Kumara Siyah Rainbow Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Şu an Akakçe'de 850 TL. Bu klavye 850 TL etmez. Bütçe arttırılıp daha F/P klavyelere bakılmalı. Ancak bütçe artmıyorsa, TKL ve Türkçe şartsa alınabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam yeni almışken bu inceleme denk geldi, elinize sağlık. Umarım pişman olmam. Benim için TKL veya Türkçe şart değildi fakat bu civara daha iyi bir Red Switch görememiştim.

670 liraya aldık bakalım gaming gecesinden ama çok dandiktir diye korkarak aldım çok da tavsiye ediliyordu. Benim beklentim bana bozulmasın yeter zaten öyle mekanik klavye delisi değilim. Baya bi 5-6 senelik G910 Orion kullanıyorum çok da temiz klavyem ama malum çift basma olayı var alkol damlat hava tut çözdüm ama yine de yapıyor arada alışmama rağmen çift basmasına yeter dedim artık. Büyük paralar vermeyeceğim klavyeye. Çok üzdü bu klavye beni o kadar da kaliteli pahalı falan diye almıştık. Bir de çok büyük şu anki masama sığmıyor.

Tuşların tekleme sorunu sanırım bende de var. Üstteki sayılara minnacık dokununca basıyor, arka arkaya basınca art arda seri şekilde yazıyor.

Klavyeyi şimdi açtım kullanıyorum da bende de sayılar çok hassas basıyor normali böyle galiba rakamlar tüy düşse yazacak mübarek. Güzel ama ya beğendim 670 liraya bozulmazsa güzel yay sesi de beni rahatsız etmedi açıkçası.

Klavyeyi şimdi açtım kullanıyorum da bende de sayılar çok hassas basıyor normali böyle galiba rakamlar tüy düşse yazacak mübarek. Güzel ama ya beğendim 670 liraya bozulmazsa güzel yay sesi de beni rahatsız etmedi açıkçası.

Evet o da kronik bir sorun bende de var. Eklemeyi unutmuşum.

Ben yay sesini henüz duymadım. Sayıların aşırı hafif olması dışında hiçbir sorun göremedim. Sayılar dışında mükemmel gözüküyor.

Geri
Yukarı