Kas kütlesi koymak kilo aldırır mı?

Mehmetern

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese, ben fitnessa yeni başlayan birisiyim daha 1 hafta olmadı kilomdan memnunum. Zayıf orta arası ideal bir kilodayım fakat kas kütlem çok az kilomun artmasını istemiyorum kas kütlesi koyarken mevcut kilomun sabit kalması mümkün mü? Not ağırlık antrenmanı sonu 20 dakikalık kardiyo atıyorum ve yağ oranım %13 çıkıyor ama karın simidin de hafif yağ var.

Ayrıca karnımın bazı bölgeleri yumuşak galiba karnımda kas hiç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
- Kilo doğal olarak artar.
- Yağ yakımı süresi içinde kaslar yeteri kadar sağlam ve temiz beslenmez ise, evet kas kaybı gerçekleşir. En değerli protein kasların içerisinde yer aldığından dolayı vücut eksiği oradan tamamlamaya başlar çünkü. O yüzden çok sağlam direnç ve disiplin istiyor definasyon dönemleri.

Son düzenleme:
Kilo almadan kas kütlesi yapamazsın zaten kas ile kilo aldıktan sonra kilonun yüksek olmasının bir önemi yok fazlalık yağ ise ciddi bir kas kütlesi yaptıktan sonra 2 3 yıl vs. Diyet yapıp fazlalığı temizlersin

Kilo almadan kas kütlesi de artmaz kas kazanımı beslenmeye dayalıdır, nasıl definasyondayken kas kütlesi kazanımı olmuyorsa normal beslenmeyle de çok çok az olabilir. Clean bulk bunun için güzel bir tercihtir uzun sürer ama yağlanmadan kas kütlesi edinebilirsin, dirty bulk işine girersen kilo aldıktan sonra oluşan yağları yakmak zahmetli olabilir ve bu konuda bilgin yoksa yağları yakayım derken kasta kaybedebilirsin.

Evet. 100 kilo olup kaslıda olabilirsin, obezde olabilirsin. Yağ oranına bağlı. %10-14 arası ideal diye biliyorum.

Kilo almadan kas kütlesi de artmaz kas kazanımı beslenmeye dayalıdır, nasıl definasyondayken kas kütlesi kazanımı olmuyorsa normal beslenmeyle de çok çok az olabilir. Clean bulk bunun için güzel bir tercihtir uzun sürer ama yağlanmadan kas kütlesi edinebilirsin, dirty bulk işine girersen kilo aldıktan sonra oluşan yağları yakmak zahmetli olabilir ve bu konuda bilgin yoksa yağları yakayım derken kasta kaybedebilirsin.
Çok çok doğru şimdi bazı kendini bilmezler şunu uydurmuş “yağ yakarken nasıl kas kazanmak” öyle birşey yok onu kim uydurduysa onu bir bulmak lazım ve hala bunun gibi safsatalara inanan binlerce insan var gerçekleri burada açıklıyoruz bazı bilgili kişiler olarak lütfen anlayın arkadaşlar ikisi bir arada olmaz hani bir söz var şimdi yazmayacağım ban yerim hem ayranım dökülmesin hem bilmem ne bilmem ne yani o hesap yeni başlayanlar çok çok şişman obez değilse bulk yapacak 2 3 yıl sağlam bir şekilde kas kütlesini oturtacak sonra canı isterse definasyon yapacak hani o da zorunlu birşey değil yani yarışmacı değilse bir kişi definasyon yapması gibi bir zorunluluğu yok keyfe keder bir durum başladığında çok şişman ise ilk başta zayıflayacak kardiyo ağırlıklı bir antreman + diyet zayıflayınca da bulk yapacak bu bukadar hep anlattık gene anlatıyorum bu işin kuralı bu arkadaşlar yağlanmadan kilo almadan kas kütlesi yapamazsınız yaparsın diyenleride kale almayın yalan konuşuyordur

Evet. 100 kilo olup kaslıda olabilirsin, obezde olabilirsin. Yağ oranına bağlı. %10-14 arası ideal diye biliyorum.
100 kilo %10 yağ oranı zaten doğal olarak olmaz onun için steroidler gerekir zaten bir kişi 100 kilo %10 yağ oranında ise olympia ya kadar yolu vardır😂

Yeni konular

Geri
Yukarı