Kilo verirken kas kütlesi nasıl korunur?

Haşmetli Hydra

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir halt yedim. 84 kilodan 1.5 ayda 78.7'e düştüm ama yağ oranım 24.5'ten 22'ye düştü sadece, kas kaybı bayağı var ama bunu istemiyorum. Günlük kalori ihtiyacımı hesapladığımda ortalama 2850 kalori çıkıyor ama ben proteini yükseltebileceğim kadar yükseltim. 1300'e zor çıkıyorum yani yaklaşık 1550 kalori açık bırakıyorum bu da bana çok fazla gibi geliyor kağıt üstünde. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnanılmaz açık vermişsiniz kas kaybı çok normal.
Aldığınız kaloriyi yükseltin yoksa erimeye devam edersiniz.
Cardio yapın ayrıca.

Arkadaşlar ben bir halt yedim. 84 kilodan 1.5 ayda 78.7'e düştüm ama yağ oranım 24.5'ten 22'ye düştü sadece, kas kaybı bayağı var ama bunu istemiyorum. Günlük kalori ihtiyacımı hesapladığımda ortalama 2850 kalori çıkıyor ama ben proteini yükseltebileceğim kadar yükseltim. 1300'e zor çıkıyorum yani yaklaşık 1550 kalori açık bırakıyorum bu da bana çok fazla gibi geliyor kağıt üstünde. Sizce ne yapmalıyım?
Nasıl yaptın ablam onu be :D Şakası bir yana Kas Kaybetmeden Yağ kaybetmek istiyorsan direnç sporları ve Protein alımını arttırmanı öneririm.

1.5 ayda 5.5 kilo fazla değil bir halt filan yememişsin endişelenme. Sorunun cevabına gelince yeteri kadar protein alıp az miktarda kalori açığıyla beraber ağırlık antrenmanları yaparsan hem kilo verirsin hem kas koruyup yağ yakarsın. Üstünü güzel karbonhidrat ve sağlıklı yağ kaynakları ile doldurabilirsin. Fıstık ezmesi tarzı şeyler tüketmeni tavsiye edebilirim şekersiz olması gerekiyor tabii ki :)

Bu rehberi uygularsan kas kaybı olmaz.

Max 500 kalori açığı ver naptın sen :D. Çok normal kas kaybı.

Yeni konular

Geri
Yukarı