Kolay ve hızlı diyet yemek önerisi

Burak İncehasan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Annem ve babam çalıştığı için evde yemek olmuyor, bende 12. sınıf olduğum için mutfağa ayıracak yarım saat bir saatim yok, böyle 5-10 dakikada hazırlayabileceğim diyete uygun yemekler önerir misiniz?

Salata ve yoğurt ye her öğününde, annenden de akşamdan sebze yemeği hazırlamasını isteyebilirsin sadece ısıtırsın. Max 10 dakikada halledebilirsin.

Kabak seviyorsan yıkadıktan sonra soyma aparatı ile ince ince doğra ve tavaya hafif zeytinyağı döküp kavur. Biraz geçtikten sonra üzerine salça, su ve baharatlarla hızlıca bir sos yap. Sosla beraber biraz daha pişir ve tabağa al. İstersen üstüne yoğurt ekleyebilirsin. Biraz daha zamanım var diyorsan tarifin içine tavuk ekleyebilirsin ya da hindi füme ekleyebilirsin.

Kabak seviyorsan yıkadıktan sonra soyma aparatı ile ince ince doğra ve tavaya hafif zeytinyağı döküp kavur. Biraz geçtikten sonra üzerine salça, su ve baharatlarla hızlıca bir sos yap. Sosla beraber biraz daha pişir ve tabağa al. İstersen üstüne yoğurt ekleyebilirsin. Biraz daha zamanım var diyorsan tarifin içine tavuk ekleyebilirsin ya da hindi füme ekleyebilirsin.
Önceden yaptığım bir tarif geldi aklıma, teşekkürler.

10 yemek kaşığı yulaf 2 su bardağı süt ile tencerede kaynat içine 1 tane muz ez püre şeklinde at 1 çay kaşığı da tarçın ekle. Üzerine fıstık ezmesi eklersen daha güzel olur bende kpss sürecinde bu şekilde yapıyorum.
Çoğu şekilde denedim şu yulafa bir ısınamadım.

Tavuk pilav yap fazladan 2-3ser günlük yetecek şekilde
Pilav yiyemiyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı