Koronavirüs yeniden hortlayacak iddiaları

Beni biraz tedirgin etti bu haberler. Ama tekrar kapanma olacağını sanmıyorum.

Koronayı gereksiz abarttılar bence. Öyle bir şey olacağını sanmıyorum çoğu kişi aşılı.

Size çok garip gelecek bir olayı anlatayım.

Yaklaşık 30 yıl önce zaten birçok bilim adamı savaş-ın silah ve bombalar ile olmayacağını, yerini biyolojik silahların alacağını söylemiş idi.

Bu beklenen bir olay idi. Buna komplo teorisi de deseniz sonuç değişmiyor.

Son 1 asır içerisinde, hatta 50 yıl içerisinde kontrolsüz ve gereksiz nufus artışı ile birlikte dengesiz - kar amaçlı fakat doğayı korumayan sanayileşmenin doğal bir getirisi de diyebiliriz.

Yılanları öldürdük fareler çoğaldı; böcekleri zehirledik topraklar verimsizleşti. Su yollarını HES'ler için değiştirdik bin yıllık kuyular - göller kurudu.
Ve şehir merkezlerindeki kaç asırlık bile olduğunu bilemediğimiz ağaçları hastalık bahanesi - budama bahanesi ile kuruttuk. Pazartesi turist misafirlerimi sultan Ahmet ayasofya gezdirirken eskisi gibi oturma alanlarının ve gölge oluşturan ağaçların sayısının azaldığını; bazılarının da budama amaçlı hatalı kesim sonucu kuruduğunu gördüm. Ağaca elimi sürerek kendimi teselli etmeye çalışsam da o boyda bir ağaç olabilmesi için enaz 30 yıl gerektiğini fark ettim.

Son ağaç kuruyana, son arı ölene kadar.
Yola devam.

Dosya Ekleri

• 20230810_224907.jpg
    20230810_224907.jpg
    17,7 KB · Görüntüleme: 41
Koyun gibi gittik aşı olduk ve hiç aşı olmayan arkadaşım 1 kere bile coronavirus illetine yakalanmadı. Üstelik aşı vurdurmadığı için işe alınmıyor. Saçmalık.

Yeni konular

Geri
Yukarı