Koronavirüs yeniden hortlayacak iddiaları

Ben bir daha aşı vurulmayacağım şahsen. Umarım yeni kapanmalar çıkmaz ortaya. Ekonomi komple dibe çöker.

Ülkenin 80 milyonunun 60 milyonu aşı vurdurttu zaten. Ben vurdurtmadım fakat bayağı vurdurtan oldu zaten. Ondan dünyada yayılması artık çok ama çok daha zor 2020'den. Bence korona grip gibi etkisiz ama 1-2 yılda bir böyle görülen hafif bir hastalık olacağını tahmin ediyorum.

Var hocam, yazılım uzmanı olarak gitmek istiyordu bir şirkete Bilkent'te olan bir şirket bu. Aşı kartı olmadığı için işe alınmadı maalesef.
İşe almamak için sebepleri vardır bahane olarak onu uydurmuşlardır saçmalık ötesi bu.

Mülakattan tam puan alıp nasıl bir bahane uydurmuş olabilirler ki hocam? Hala koronavirus uygulaması yapılıyormuş o şirkette anlayacağınız kıl bir şirket.
Bunlar pandemiden beri aşı yaptırıyorlardır Allah bilir. 50'den fazla vurulmuşlar mıdır acaba?

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-10_231110154.png
    resim_2023-08-10_231110154.png
    62,8 KB · Görüntüleme: 19
Aşı vurdurtmadım vurdurtmayı da düşünmüyorum. Aşıdan sonra yan etki geçiren ya da virüse yakalanan çok insan oldu çünkü aşıyı kaldıramadılar ben bunun gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Zaten hayatımızdan 2 yıl aldı. Bir daha uğraşmayalım.

Aşı vurdurtmadım vurdurtmayı da düşünmüyorum. Aşıdan sonra yan etki geçiren ya da virüse yakalanan çok insan oldu çünkü aşıyı kaldıramadılar ben bunun gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Ben aşı olmadım. Aynı şekilde olmayı da düşünmüyorum. Verilen sıvı içeriği aşı kelime manası ile uyumsuz. Ben geçen yaz COVID oldum. Hem de son varyantdan. Arkadaşım getirdiği mobil test cihazı ve 2 adet viral ilaç ile evde geçirdim ama o günleri ben bilirim.

İyileşme sürecinden sonra özellikle yakın hafıza sorunları çok belirginleşti.
Ben okuyup ezberleyerek mesleki bilgi edinen biri olmadığım için, okuduğumu uyguladığımda öğrenen ve de kolayca unutmayan biri olmam sebebi ile, emekli olsam bile çok fazla mesleki kaybım yok gibi duruyor.

Zaman içerisinde o sıvıyı bünyesine alan veya onların neslinden gelenlerde ne tür bir sağlık - bünye direnç sorunları olacak bilmiyoruz. Bu ülkede başa gelen hangi GRUB olursa olsun bu tür istatistik veya toplum sağlığı konusunda düşünce yatırımı olmadı. Şu an şehir hastaneleri adında hastaneler olsa bile içindeki doktor ve hizmet ne kadar o büyük bir soru işareti. Ben 1 yıla yaklaşacak ortopedi-den randevu alamadım. Kimler gidiyor bilmiyorum. Aile hekimi sağ olsun ağrı kesici vs konusunda eksik bırakmıyor ve "rontgen çekilmeden bir şey demek manasız" gibi güzel bir yorumu var. Tabii ki aldığımız ilaç ve dr ücreti de emekli maaşımdan kesilince geriye çok da bir şey kalmıyor.

Bireysel sağlık konusunda daha dikkatli olmanız çok önemli.
Mesleki olarak çalıştığı firmanın baskısı sonucu o ne olduğu belirsiz sıvıyı defalarca vucudlarına almak zorunda kalan genç arkadaşlarıma üzülüyorum.

Asıl tehlike henüz gelmedi. COVID gibi olan 2. ve de 3. bir salgın daha gelecek.

Herkes bireysel sağlığına dikkat etsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı