Kulaklıkta kulak içi mi kulak üstü mü tercih edersiniz?

Kulak içi mi kulak üstü mü?
Aralarında pil ömrü dışında ne gibi farklar vardır?

Evde kulak üstü dışarıda kulak içi. Ancak tabii ki pil ömrü konusunda kaliteli kulak üstü kulaklıklar çok daha iyidir kardeşim Soundcore Q10i kullanıyor haftalarca şarj etmediğini bilirim. Bende QCY T13 kullanıyorum gayet iyi 1 haftada 1 kutusunu şarj etsem yetiyor.

Gaming, müzik, editleme işinde kulak üstü her daim daha öndedir. Kulak içi ise taşınabilir ve spora uygun olduğu için tercih edilir.

Gaming alanında kulak üstü önemli olsaydı esporcular IEM kullanmazdı. Müzik ve edit işinde de IEM kullanlar var. En üst düzey kalitede iş yapıyorsanız kulak üstü gerekecektir ama normal bir insan için kulak üstü öne çıkmıyor hiçbir alanda.

Kulak içi almıştım, hiç beğenemedim ergonomisini. Sonra kulak üstü kulaklık aldım rahatladım diyebilirim.

Gaming alanında kulak üstü önemli olsaydı esporcular IEM kullanmazdı. Müzik ve edit işinde de IEM kullanlar var. En üst düzey kalitede iş yapıyorsanız kulak üstü gerekecektir ama normal bir insan için kulak üstü öne çıkmıyor hiçbir alanda.
Esporcular sponsor kime uygunsa ona yapışır bu bir
İkinci olarak ise kulak üstü kulaklıklar geniş ses sahneleri ve görüntüleme sayesinde ses kasma konusunda daha ondeler
Ucunu olarak ise HD560S , PC38X alsınlar bakayım o kulak içinin suratına bakarlar mi?

Evde kulak üstü dışarıda kulak içi. Ancak tabii ki pil ömrü konusunda kaliteli kulak üstü kulaklıklar çok daha iyidir kardeşim Soundcore Q10i kullanıyor haftalarca şarj etmediğini bilirim. Bende QCY T13 kullanıyorum gayet iyi 1 haftada 1 kutusunu şarj etsem yetiyor.

Ben Q10 kullanıyordum ama artık yaz geldi çekilmiyor Buds FE almaya karar verdim umarım ses kalştesinde düşüş yaşamam sonuçta 40 mm sürücülerden geçeceğim.

Kaybetme olasılığınız düşüktür

Yağmurlu havada şemsiyemi kütüphanede unutmuştum bir de koşa koşa durağa gidiyordum

Esporcular sponsor kime uygunsa ona yapışır bu bir.
İkinci olarak ise kulak üstü kulaklıklar geniş ses sahneleri ve görüntüleme sayesinde ses kasma konusunda daha ondeler.
Ucunu olarak ise HD560s, PC38X alsınlar bakayım o kulak içinin suratına bakarlar mi?

Sponsorla ilgili değil hiçbir IEM markası sponsor olmuyor. E-spor icin her zaman IEM daha iyi. IEM piyasasından haberin yok. Dediğin kulaklıklarda dediğim gibi üst düzey işlerde ön plana çıkıyor ki onların kalitesinde de IEM'ler var. Ezbere konuşuyorsun sadece yani.

Geri
Yukarı