KYK nakil nasıl yapılır?

msport

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Bugün bildiğiniz üzere KYK sonuçları açıklandı bana da okula uzak ve otobüslerin geçmediği bir yurt çıktı. Nakil aldırmak istiyorum ancak internette tarih vs. göremedim. Nakil başvurularının zamanı var mı? Yoksa istediğimiz zaman başvurabiliyor muyuz?

Merhaba. Bugün bildiğiniz üzere KYK sonuçları açıklandı bana da okula uzak ve otobüslerin geçmediği bir yurt çıktı. Nakil aldırmak istiyorum ancak internette tarih vs. göremedim. Nakil başvurularının zamanı var mı? Yoksa istediğimiz zaman başvurabiliyor muyuz?
Başvuru zamanı yok nakil olayını her zaman yapabilirsin ama işinin çabuk olmasını istiyorsan ilk 1-2 hafta içinde yurda git oradaki sorumlu memuru bulup dilekçe yazıyorsun bu yurda geçmek istiyorum diye sonra yer varsa anında geçiyorsun diğer yurda yer yoksa bekliyorsun haber vericez falan diyorlar da vermiyorlar daha sonradan haftada gidip bir sormak gerekiyor.

Başvuru zamanı yok nakil olayını her zaman yapabilirsin ama işinin çabuk olmasını istiyorsan ilk 1-2 hafta içinde yurda git oradaki sorumlu memuru bulup dilekçe yazıyorsun bu yurda geçmek istiyorum diye sonra yer varsa anında geçiyorsun diğer yurda yer yoksa bekliyorsun haber vereceğiz falan diyorlar da vermiyorlar daha sonradan haftada gidip bir sormak gerekiyor.

Hocam nakil için gerekli bir belge vs. var mı? Ayrıca nakil işleminin gencizbiz adlı uygulamadan yapıldığını duydum ancak Play Store'da böyle bir uygulama göremedim. Başvuruyu nereden yapabilirim?

Hocam nakil için gerekli bir belge vs. var mı? Ayrıca nakil işleminin gencizbiz adlı uygulamadan yapıldığını duydum ancak Play Store'da böyle bir uygulama göremedim. Başvuruyu nereden yapabilirim?
Evet şimdi ben de uygulamadan gördüm nakil işlemi seçeneği bulunuyor. Ben play store üzerinde indirmiştim ama şimdi tekrar baktım ben de göremedim uygulamayı, onun yerine gsb biz diye bir uygulama vardı sanırım aynı uygulama. Nakil için gerekli belge kimlik ve öğrenci kimliğini yanında bulundur onun dışında eğer eski yurda kayıt yaptırmadıysan başka bir belgeye gerek yok. Yine de özellikle belirteyim hocam işin çabuk ve kesin olmasını istiyorsan ilk 1-2 hafta içinde bizzat gitmelisin. Zaten nakil olayları sonradan absürt bir durum olmadıkça ilk aydan sonra çok yavaşlıyor.

Evet şimdi ben de uygulamadan gördüm nakil işlemi seçeneği bulunuyor. Ben play store üzerinde indirmiştim ama şimdi tekrar baktım ben de göremedim uygulamayı, onun yerine gsb biz diye bir uygulama vardı sanırım aynı uygulama. Nakil için gerekli belge kimlik ve öğrenci kimliğini yanında bulundur onun dışında eğer eski yurda kayıt yaptırmadıysan başka bir belgeye gerek yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-13-18-36-02-470_com.gsb.genciz.biz.jpg
    Screenshot_2023-09-13-18-36-02-470_com.gsb.genciz.biz.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 35
Evet şimdi ben de uygulamadan gördüm nakil işlemi seçeneği bulunuyor. Ben Play Store üzerinde indirmiştim ama şimdi tekrar baktım ben de göremedim uygulamayı, onun yerine gsb biz diye bir uygulama vardı sanırım aynı uygulama. Nakil için gerekli belge kimlik ve öğrenci kimliğini yanında bulundur onun dışında eğer eski yurda kayıt yaptırmadıysan başka bir belgeye gerek yok. Yine de özellikle belirteyim hocam işin çabuk ve kesin olmasını istiyorsan ilk 1-2 hafta içinde bizzat gitmelisin. Zaten nakil olayları sonradan absürt bir durum olmadıkça ilk aydan sonra çok yavaşlıyor.

Hocam Play Store'da gencizbiz yazınca bu çıkıyor ama indirme sayısı yüzünden şüpheye düştüm. Uygulama bu mu?

WhatsApp Görsel 2023-09-13 saat 19.46.06.jpg

Hocam Play Store'da gencizbiz yazınca bu çıkıyor ama indirme sayısı yüzünden şüpheye düştüm. Uygulama bu mu?

Eki Görüntüle 1942875
Evet hocam doğru, internette genciz biz diye arattirinca gsb nin sitesinde playstore üzerinde uygulamayı indire tıklayınca bu sayfaya attı. Büyük ihtimal eski uygulamayı bıraktılar yeni uygulamaya geçtiler daha yurtlar faaliyete geçmediği için de aşırı kullanan yoktur şu anda. Bundan dolayı indirme sayısı düşük olabilir.

Evet hocam doğru, internette genciz biz diye arattirinca gsbnin sitesinde Play Store üzerinde uygulamayı indire tıklayınca bu sayfaya attı. Büyük ihtimal eski uygulamayı bıraktılar yeni uygulamaya geçtiler daha yurtlar faaliyete geçmediği için de aşırı kullanan yoktur şu anda.

Tam da hocam böyle oldu diye ben yazacaktım hocam :) Ben KYK'ya yeni yerleşeceğim hocam nakil başvurusunu şimdi yapsam okul açılana kadar işlemin tamamlanması gibi bir durum olabilir mi yoksa genelde süre uzuyor mu?

Tam da hocam böyle oldu diye ben yazacaktım hocam :) Ben KYK'ya yeni yerleşeceğim hocam nakil başvurusunu şimdi yapsam okul açılana kadar işlemin tamamlanması gibi bir durum olabilir mi yoksa genelde süre uzuyor mu?
Nakil başvurusunu uygulama üzerinden yapıldığına hiç denk gelmediğim için tam olarak bilmiyorum fakat ben de nakil talebinde bulunmuştum daha önce, müdür ile beraber nakil olmak istediğim yurdun boş kontenjanı var mı diye bakmıştık tabi okulun ilk başladığı zamanlar olduğu için bolca yer vardı direk aynı saat içinde başka bir yurda aldırdım naklimi. Açıkçası şu anda da çok süreceğini sanmıyorum sürecin zaten yatak sayılarını da arttırdıkları için sorun olmaz hocam tabi istanbul gibi aşırı kalabalık bir yerde değilsen 😅

Nakil başvurusunu uygulama üzerinden yapıldığına hiç denk gelmediğim için tam olarak bilmiyorum fakat ben de nakil talebinde bulunmuştum daha önce, müdür ile beraber nakil olmak istediğim yurdun boş kontenjanı var mı diye bakmıştık tabii okulun ilk başladığı zamanlar olduğu için bolca yer vardı direk aynı saat içinde başka bir yurda aldırdım naklimi. Açıkçası şu anda da çok süreceğini sanmıyorum sürecin zaten yatak sayılarını da arttırdıkları için sorun olmaz hocam tabii İstanbul gibi aşırı kalabalık bir yerde değilsen 😅

Yok hocam İstanbul'da değilim. İnşallah sorunu hızlı ve sonucundan memnun olacağım şekilde çözebilirim :D Hocam bir de KYK'larda odalara dağıtılırken herkes kendi sınıf düzeyinde olanlarla mı oluyor yoksa nakil ile gidince beni 4. sınıflarla aynı odaya alma gibi bir durum oluyor mu?

Yok hocam İstanbul'da değilim. İnşallah sorunu hızlı ve sonucundan memnun olacağım şekilde çözebilirim :D Hocam bir de KYK'larda odalara dağıtılırken herkes kendi sınıf düzeyinde olanlarla mı oluyor yoksa nakil ile gidince beni 4. sınıflarla aynı odaya alma gibi bir durum oluyor mu?
Hayır hocam her şey rastgele oluyor, bölüm veya sınıf farketmiyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı