L-Carnitine kullanılır mı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 2B
S

Silinen üye 266150

Ziyaretçi
@emircanunlts
Dostlar selam yağ oranım güncel olarak %23.60 ve kilom 77-78 arası. L-Carnitine kullanmayı düşünüyorum. Tavsiye var mıdır? Ayrıca Carnitine etkili bir ürün mü? Faydasını görebilir miyim? Ek olarak boy 1.78 diyebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin için en iyi supplement kalori açığı oluşturmaktır. Günlük 2000 kalorinin üstüne çıkma. Ve 80-100 gr protein al.
Dediğinizi harfiyen uyguluyorum zaten 2-3 ayda bu şekilde 10 kilo kadar verdim. Günlük hayatta 12-14 bin adım atıyorum her gün. Ayrıca ekstra olarak kardiyo vs yaptığım için baya hızlı verdim. Ek olarak kafein tüketimi de mevcut yağ yakımını hızlandırabilmek adına. Sabah kahvaltısında 2-3 adet haşlanmış yumurta yoğurtla yulaf ezmesi,bir tatlı kaşığı bal ve bunların yanına ek olarak bir kibrit kutusu kadar beyaz peynir tüketiyorum. Bolca sebze,meyve tüketmeye özen gösteririm. Antrenman sonrasında ise genelde muz ve protein tozu kullanıyorum. Bol su tüketirim hocam şu anki tempom zaten baya iyi. Sadece daha da hızlı verebilmek için Carnitine kullanılır mı bunu sormuştum. Boş boş adamlar bize kilo vermeyi öğretiyor.

Dediğinizi harfiyen uyguluyorum zaten 2-3 ayda bu şekilde 10 kilo kadar verdim. Günlük hayatta 12-14 bin adım atıyorum her gün. Ayrıca ekstra olarak kardiyo vs yaptığım için bayağı hızlı verdim. Ek olarak kafein tüketimi de mevcut yağ yakımını hızlandırabilmek adına. Sabah kahvaltısında 2-3 adet haşlanmış yumurta yoğurtla yulaf ezmesi, bir tatlı kaşığı bal ve bunların yanına ek olarak bir kibrit kutusu kadar beyaz peynir tüketiyorum. Bolca sebze, meyve tüketmeye özen gösteririm. Antrenman sonrasında ise genelde muz ve protein tozu kullanıyorum. Bol su tüketirim hocam şu anki tempom zaten bayağı iyi. Sadece daha da hızlı verebilmek için carnitine kullanılır mı bunu sormuştum. Boş boş adamlar bize kilo vermeyi öğretiyor.

Hocam nabzı hızlandırır ve metabolik olarak az da olsa etki eder. Fakat nabız kontrolü önemli. Kalp krizi riski olabilir. Hit kardiyo yaparken çok tavsiye etmem. Şu an gelişiminiz gayet iyi zaten. Bence sabırlı olun çok fantezi aramayın. Geç olsun güç olmasın. Ayrıca kas çalışarakta bazal metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Kas kütleniz arttıkça uyurken bile kilo verirsiniz. Karnitini hafif tempo kas çalışırken kullanın illa kullanacağım derseniz. Hit kardiyo zaten nabzı çok arttıracak.

Hocam nabzı hızlandırır ve metabolik olarak az da olsa etki eder. Fakat nabız kontrolü önemli. Kalp krizi riski olabilir. Hit kardiyo yaparken çok tavsiye etmem. Şu an gelişiminiz gayet iyi zaten. Bence sabırlı olun çok fantezi aramayın. Geç olsun güç olmasın. Ayrıca kas çalışarakta bazal metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Kas kütleniz arttıkça uyurken bile kilo verirsiniz. Karnitini hafif tempo kas çalışırken kullanın illa kullanacağım derseniz. Hit kardiyo zaten nabzı çok arttıracak.
Teşekkürler değerli düşünceleriniz için hocam birde beslenme konusunda ara öğünler biraz zayıf. Açıkçası az yiyip sık acıkan biriyim bu tarz öğünlerde ne tavsiye edersiniz. Genelde almış olduğum proteinin %65-70’lik kısmını ben sabah kahvaltım,ara öğünlerim ve tozdan karşılıyorum. Evde pişen yemeklere çok müdahale şansım yok. Protein tozunda ölçek olarak 40 gram atıyorum bunda yaklaşık 30 grama yakın protein var muhtemelen. Et,tavuk,balık gibi ürünleri tüketme şansım çok olmuyor açıkçası.

Teşekkürler değerli düşünceleriniz için hocam bir de beslenme konusunda ara öğünler biraz zayıf. Açıkçası az yiyip sık acıkan biriyim bu tarz öğünlerde ne tavsiye edersiniz. Genelde almış olduğum proteinin %65-70'lik kısmını ben sabah kahvaltım, ara öğünlerim ve tozdan karşılıyorum. Evde pişen yemeklere çok müdahale şansım yok. Protein tozunda ölçek olarak 40 gram atıyorum bunda yaklaşık 30 grama yakın protein var muhtemelen. Et, tavuk, balık gibi ürünleri tüketme şansım çok olmuyor açıkçası.

100 gr protein kolay karşılanabilir bir miktar. Ara öğünlere basit meyveler ve basit kuruyemişlerle beraber filtre kahve koyarsan seni bayağı tıkar. Spesifik bir besin yok bu iş için zaten. Ekmekte bile protein var. Yine tozu ara öğün olarak tüketebilirsin o da seni bayağı tıkar. Ağzın benim gibi durmuyorsa leblebi gibi kuruyemişler derdini çözer. Program olarak istersen ben olsam kahvaltıyla öğle yemeği arasına meyve-kuruyemiş-kahve, öğle akşam arasına protein tozu koyardım ara öğün olarak. Yerler çok önemli değil kendine göre ayarlayabilirsin.

100 gr protein kolay karşılanabilir bir miktar. Ara öğünlere basit meyveler ve basit kuruyemişlerle beraber filtre kahve koyarsan seni bayağı tıkar. Spesifik bir besin yok bu iş için zaten. Ekmekte bile protein var. Yine tozu ara öğün olarak tüketebilirsin o da seni bayağı tıkar. Ağzın benim gibi durmuyorsa leblebi gibi kuruyemişler derdini çözer. Program olarak istersen ben olsam kahvaltıyla öğle yemeği arasına meyve-kuruyemiş-kahve, öğle akşam arasına protein tozu koyardım ara öğün olarak. Yerler çok önemli değil kendine göre ayarlayabilirsin.
Teşekkürler hocam kuruyemişler biraz kalori bakımından zengin olduğu için pek tercih etmiyordum. Önerebileceğiniz kuruyemişler nelerdir bu tarz ara öğünler için? Badem,kuru üzüm falan iyi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı