Laptop Ekran Kartı Çipi Nasıl Tamir Edilir?

Berat.dgn

Yoctopat
Daha fazla  
Laptopumun anakartındaki Intel çipi yandı. Bilgisayarcı oyle dedi tamiri 1500 lira dedi. :) Ben de yaptırmadım ancak sorum şu: Ekran kartını değişsem veya anakartı değişsem bu sorun düzelir mi? Bilgisayarım açılır mı?

@tugoli bende AMD ekran kartı var ama adam dedi Intel çipi yandı

Tam model numarası ve hatırladığınız kadarı ile işlemci-ekran kartını yazın. Bilgisayarın alt kısmımda model numarası tam yazar.

Serial: G5E70EA#AB8
Model: 15-N258st
@Berat.dgn Bence teknik servisle çalışın. Bilgisayarcı dediğiniz mahalle bilgisayarcısı değildir umarım.

Yok çarşının merkez bilgisayarcısı

Yani mahalle arasından kastım özel yerlerdi. Teknik servisle çalışın hocam. HP ile iletişime geçin.
Anladım. Onları aradım garanti kapsamı dışında dedi en az 10 yıllık bilgisayar çok eski olduğundan dolayı bakamayız gibisinden birsey demişti
Benimde anlamadığım kısım o
Hp teknik servise götürün AMD işlemci ve ekran kartı var adam Intel demiş
Hocam ben farklı bir anakart alsam veya da ekran kartı bu düzelir mi tek sorum bu.

Anladım. Onları aradım garanti kapsamı dışında dedi en az 10 yıllık bilgisayar çok eski olduğundan dolayı bakamayız gibisinden birsey demişti
Benimde anlamadığım kısım o

Hocam ben farklı bir anakart alsam veya da ekran kartı bu düzelir mi tek sorum bu.
Dostum HP servisinin bile kabul etmediği bilgisayarın anakartını bulman cidden çok zor. Buldun diyelim çoğu CPU anakarta lehimli oluyor. Hadi o da lehimli değil diyelim GPU olarakta işlemcinin içerisindeki grafik birimini kullanıyor yine de zor. Ayrı bir grafik kartı varsa zaten lehimlidir anakarta.
10 yıllık bilgisayar ne kadar ediyor şu an ? Tamirci ne kadar para istiyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı