Laptop Ekran Kartı Çipi Nasıl Tamir Edilir?

Berat.dgn

Yoctopat
Daha fazla  
Laptopumun anakartındaki Intel çipi yandı. Bilgisayarcı oyle dedi tamiri 1500 lira dedi. :) Ben de yaptırmadım ancak sorum şu: Ekran kartını değişsem veya anakartı değişsem bu sorun düzelir mi? Bilgisayarım açılır mı?

Dostum HP servisinin bile kabul etmediği bilgisayarın anakartını bulman cidden çok zor. Buldun diyelim çoğu CPU anakarta lehimli oluyor. Hadi o da lehimli değil diyelim GPU olarak da işlemcinin içerisindeki grafik birimini kullanıyor yine de zor. Ayrı bir grafik kartı varsa zaten lehimlidir anakarta.
10 yıllık bilgisayar ne kadar ediyor şu an? Tamirci ne kadar para istiyor?

Dostum HP servisinin bile kabul etmediği bilgisayarın anakartını bulman cidden çok zor. Buldun diyelim çoğu CPU anakarta lehimli oluyor. Hadi o da lehimli değil diyelim GPU olarak da işlemcinin içerisindeki grafik birimini kullanıyor yine de zor. Ayrı bir grafik kartı varsa zaten lehimlidir anakarta.
10 yıllık bilgisayar ne kadar ediyor şu an? Tamirci ne kadar para istiyor?

1000 lira eder en fazla adamda 1500 2000'e yaparsın dedi bende kalsın dedim değmez bu laptop için ama içinde PDF olsun resimlerim olsun önemli şeyler vardı keske onları kurtarabilseydim bari.

Yeni konular

Geri
Yukarı