League of Legends bozuk görüntü problemi

Daha fazla  
Merhabalar.
League of Legends oynarken bir problemim var ve bir aydır devam etmektedir.
Windows 7 x64 işletim sistemiyle beraber başladı bu problem ve şu an bu siteden aldığım bir önergeyle Windows 8.1 pro x64 kullanmaktayım.

Problemim: League of Legends oynarken birden bire ekranda rengarenk çizgiler beliriyor ve bilgisayar kilitleniyor fakat çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı güç tuşuna basarak kapatıyorum ve yeniden açarak oyuna tekrar giriyorum. Bir süre sonra aynı sorunla karşılaşıyorum.
Yalnızca League of Legends oynarken oluyor. Dota 2 ve Skyrim oynarken herhangi bir sorun yaşamamaktayım.

Ekran kartım ve işlemcim: ATI HD 4650 - Intel(R) Core(TM)2 Duo Cpu p3750 2.00 GHz 2.00 GHz.

CPU ve GPU testlerinde sıcaklık değerlerim oyun esnasında 75 santigrat dereceyi geçmemektedir.
Laptop içerisi temiz ve termal macun olarak Zalman Zm-Stg2 kullanmaktayım. İki hafta önce temizlik ve macun sürme işlemi gerçekleştirdim.

Tüm sürücülerim güncel fakat ekran kartım HD 4650 için 13.4 beta sürümüdür.

Oyun esnasındaki sorun resimlerde mevcuttur.

Teşekkürler.

13900819_842522859216617_1451744124_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Beta sürümünden kaynaklı olabilir, beta sürümü olmayan en güncel sürümü yükleyiniz. Beta, bu tür hataları tespit etmek için öne sürülmüş sürümdür. Beta kullanmayınız.

Ek olarak da LoL'de ayarları en düşüğe getirin ve öyle deneyin. (İlk bunu deneyin, herhalde özel oyun kurarsınız.)

Cevabınız için teşekkürler. Oyun bana yüksek ayar önermesine rağmen ben sürekli en düşük ayarlarda oynuyordum zaten. Beta sürümünden önce 13.1 kullanıyordum aynı problemden şikayetçiydim. El ile uygun sürücü seçersem 13.1 i gösteriyor ama bu yıl crimson adlı bir sürücü çıkarmış amd onu yükleyip tekrar deneyeyim. Tekrardan teşekkür ederim.

Cevabınız için teşekkürler. Oyun bana yüksek ayar önermesine rağmen ben sürekli en düşük ayarlarda oynuyordum zaten. Beta sürümünden önce 13.1 kullanıyordum aynı problemden şikayetçiydim. El ile uygun sürücü seçersem 13.1 i gösteriyor ama bu yıl crimson adlı bir sürücü çıkarmış amd onu yükleyip tekrar deneyeyim. Tekrardan teşekkür ederim.
Önemli değil, başka sorularınız olursa konudan veya PM olarak yazabilirsiniz. Ayrıca sorununuz düzelirse eğer (umarım düzelir) size ismimi vereyim oyuna girebiliriz :). İyi günler.

Önemli değil, başka sorularınız olursa konudan veya PM olarak yazabilirsiniz. Ayrıca sorununuz düzelirse eğer (umarım düzelir) size ismimi vereyim oyuna girebiliriz :). İyi günler.

Sahip olduğum ekran kartını AMD artık desteklemiyor o yüzden en son sürücü olarak 13.1 kurmalıyım. Beta sürücüsünü tamamen temizleyip 13.1 i kurayım ki artık ekran kartı sürümünden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü önceden sorunsuz oynuyordum. Farklı bir sorun var ama çözemiyorum.

Bu arada Avrupa-Batı sunucusunda oynuyorum eğer siz de oradaysanız sorunum düzelirse beraber oynamayı isterim. :)

Sahip olduğum ekran kartını AMD artık desteklemiyor o yüzden en son sürücü olarak 13.1 kurmalıyım. Beta sürücüsünü tamamen temizleyip 13.1 i kurayım ki artık ekran kartı sürümünden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü önceden sorunsuz oynuyordum. Farklı bir sorun var ama çözemiyorum.

Bu arada Avrupa-Batı sunucusunda oynuyorum eğer siz de oradaysanız sorunum düzelirse beraber oynamayı isterim. :)
Umarım düzelecektir.

TTNET kullanmayıp önceki gibi Superonline kullansaydım ping az olurdu ve ben de EUW'e kaydolacaktım ancak şu an TR'de devam ediyorum 30 level'ım. Hiç hesabın falan yok mu TR'de? :D

DDU ile ekran kartı driverını sil. En baştan yükle.

Cevap için teşekkürler. Windows Installer Clean up ve Driver Sweeper kullanarak sildim ayrıca system32, registry ve C sürücünde bulunan amd ve ati klasörlerinin tamamını silerek yükledim fakat problem devam etmekte. Sanırım sürücüyle alakalı bir durum değil. Ekran kartı bozuk desem daha ağır oyunlarda hiçbir sorun çıkmaması kafamı karıştırıyor.

Umarım düzelecektir.

TTNET kullanmayıp önceki gibi Superonline kullansaydım ping az olurdu ve ben de EUW'e kaydolacaktım ancak şu an TR'de devam ediyorum 30 level'ım. Hiç hesabın falan yok mu TR'de? :D

Ben de TTNET kullanıyorum ama ping değerim sabit 69. Çok eskiden vardı TR sunucunda ama oradaki vaziyeti biliyorsun yaşım gereği uygun bir ortam değil orası benim için. :)

Benim dediğim programla dener misin ?

Yanında başka program kullanmama gerek var mı yoksa sadece sizin önerdiğiniz program yeterli olur mu?

Tekrar merhaba.
Her yolu denedim fakat problem devam ediyor.
Özel oyun kurdum hiçbir sorun olmadan oynadım fakat normal oyuna girince beşer dakika arayla ekran resimdeki gibi oldu üçüncü kez bağlandığımda oyuna bitene kadar bir sorun olmadı.
Skyrim oynadım hiçbir sorunla karşılaşmadım sadece League of Legends oynarken oluyor.
Zahmet verdim size de kusura bakmayın.
Her şey için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı