League Of Legends Sistem Problemi - Pentium

zylenix

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Merhaba ! Öncelikle 1 yıldır yaşadığım ve hala kafa karıştırıp cevap bulamadığım bi sorun var :)

Öncelikle sistemim LoL(League Of Legends)'i kaldırdığına eminim fakat oyunda çok problem yaşıyorum gerek karakter menüsünden sonra "Aktarılıyor"un 2-3 dakika geç dolması gerek oyundaki bazı takılmalar. Bu oyunu zevkle oynamak istiyorum fakat böle bi uyumsuzluk olduğu için açıkcası pek bişi yapamıyorum .

Sistem :
ATI Radeon HD 3600 Series DDR2 - 1GB
1GB RAM
Intel Pentıum(R) 3.00 GHZ
• 416 GB HDD
• DirectX 9.0
• 18.5 Casper Led Monitör (Hertz : 60 - 1360x768)

Bide eğer bu sorunu etkiliyebilicek sorun varmı yani ekran kartım düşük olabilir veya ram yeterli hafızayı karşılamıyor olabilir. Ama başta da belirtdiğim gibi minimum ayarlarda sistemim karşıladığına eminim. Ve son olarak normalde 10-20 olan CPU Lol'e girdiğim sırada 80-90 civarı oluyor .

Ve eğer bilgisi olan varsa o güzel yorumlarını eksik etmesin lütfen .

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sistemin Lol kaldıracağına nasıl ikna oldun anlamak güç. 1 GB RAM ve Pentium işlemci ile oyunu açman bile bir mucize. Sadece ekran kartı iyi bu sistemdeki, o da sistem geneline göre. Yoksa genel vurduğumuzda o da berbat.

Çözüm? Normalde bu sistemi çöpe at derim ama bütçem yok diyeceksin yeni sistem için. O yüzden sana üç tavsiye yapacağım:

Birincisi 1 GB RAM ile Windows bile doğru düzgün çalışmaz. RAM miktarını yapabiliyorsan iki tane bundan alıp 4 GB yap: VOLAR 2 GB DDR2 800 MHz - Ürün Kategorileri
4 GB alabildiysen Windows 8 64 Bit, 2 GB alabildiysen Windows 8 32 Bit kur.
İşlemcin çok ısınıan bir işlemci. Fanı temizle ve en önemlisi de termal macunu yenile.

Hocam bu sistemin Lol kaldıracağına nasıl ikna oldun anlamak güç. 1 GB RAM ve Pentium işlemci ile oyunu açman bile bir mucize. Sadece ekran kartı iyi bu sistemdeki, o da sistem geneline göre. Yoksa genel vurduğumuzda o da berbat.

Çözüm? Normalde bu sistemi çöpe at derim ama bütçem yok diyeceksin yeni sistem için. O yüzden sana üç tavsiye yapacağım:

Birincisi 1 GB RAM ile Windows bile doğru düzgün çalışmaz. RAM miktarını yapabiliyorsan iki tane bundan alıp 4 GB yap: VOLAR 2 GB DDR2 800 MHz - Ürün Kategorileri
4 GB alabildiysen Windows 8 64 Bit, 2 GB alabildiysen Windows 8 32 Bit kur.
İşlemcin çok ısınıan bir işlemci. Fanı temizle ve en önemlisi de termal macunu yenile.

Yorumun için teşekkür ederim fakat oyunun biraz geç açılması dışında 60 fps'le rahat oynuyabiliyorum .
Yeni sistem toparlamak istemiyorum açıkcası çünkü 1 sene sonra yeni birşeyler toplamaya çalışıcam , yani 1 sene için biraz daha rahat oynuyabilmem için ram mi daha sıkıntı ekran kartımı bu arada işletim sistemim xp yazmayı unutmuşum :)

Benim de böyle bir bilgisayarım vardı, anakart-RAM-HDD değişimi yapmıştım. Toplamda 400TL tutmuştu ve orta ayarda TF dışında yağ gibi gidiyordu.

İşletim sisteminin XP olduğunu anladık zaten. 1 GB ile başka sistem doğru düzgün çalışmaz zaten. XP'den nefret ederim. Kullanan da hiç haz etmem. Açık ve net. 2 GB daha RAM al. 3 GB çalışırsa ne ala. Windows 8 kurarsın. Oyunnu yavaş açılmasının nedeni Sabit Disk. SSD al demeyeceğim çünkü sisteminden pahalı.

İşletim sisteminin XP olduğunu anladık zaten. 1 GB ile başka sistem doğru düzgün çalışmaz zaten. XP'den nefret ederim. Kullanan da hiç haz etmem. Açık ve net. 2 GB daha RAM al. 3 GB çalışırsa ne ala. Windows 8 kurarsın. Oyunnu yavaş açılmasının nedeni Sabit Disk. SSD al demeyeceğim çünkü sisteminden pahalı.
O zaman atıyorum çöpe başka bi çözüm yok galiba :( Yinede yorumlar için teşekkürler .

Abi bende Dual Core E2200(3,02 ghz OC.) Gt405 gpu ve 1gb ddr2 667 mhz ram var. Daha öncede yazdığım gibi tarayıcıyı açınca ram kullanımı 800-900 MB'a fırlıyor 3-4 sekme açınca. Şimdi ben diyorum ki ben yeni bir masaüstü pc almayacağım. 1-2 sene içerisinde dizüstü almak istiyorum. Şimdi bu sistemle biraz rahat etmek istiyorum. 4 GB ddr2 RAM'e 100 lira vereceğime 200 lira verip hem ddr3 Ram hemde LGA 775, DDR3 Ram'li bir anakart alayım diyorum. Ne diyorsun. Hem Overclock ilede ilgileniyorum, şuandaki anakartımın oc potansiyeli yok nerdeyse voltaj arttırımı yapamıyorum. Yani şu aşağıdaki anakartı almak istiyorum yanınada 4gb ram ne diyorsun?

VATAN COMPUTER - MSI - G41M-P33 Combo Intel G41 DDR2 / DDR3 VGA Anakart - Anakart

Yalnız 120 liraydı 164 lira olmuş. Neyse daha ucuza bulurum diğer sitelerden. Bu arada Windows 8.1 kullanıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken sıcaklıklar ne alemde oluyor ? Bilmiyorsan Speecy ile bak. Birde virüs taraması yap Kaspersky ile. LOL o kadar ağır bir oyun değil. Bence kaldırabilir düşük grafiklerde.

Bu arada. Bence bu sisteme daha para harcama kişisel fikrim.

Oyun oynarken sıcaklıklar ne alemde oluyor ? Bilmiyorsan Speecy ile bak. Birde virüs taraması yap Kaspersky ile. LOL o kadar ağır bir oyun değil. Bence kaldırabilir düşük grafiklerde.

Bu arada. Bence bu sisteme daha para harcama kişisel fikrim.
Oyun açıkken 43 civarı oyundayken 70-80 çıkıyor , oyunumda sorun yok sadece şu oyuna girerkenki aktarılıyor kısmı çok geç doluyor 2-3 dakika en düşük ayarlarda oynuyorum 60 civarı fps ile oynuyorum yani fps'de sıkıntı yok . Virüs programı olarak Malwarebytes Anti-Malware kullanıyorum ve virüs bulduğunu sanmıyorum . Her gün tarama yapıyorum .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı