Lenovo LOQ eleştirisi

Kullanıcı yorumlarına bakacağım demiştin, Trendyol'daki gibi resim paylaşanlar yok mu?

Kullanıcı yorumlarına değil de sitelerin incelemeleri okudum ve özelliklerini inceledim. Ürünün görselleri inceleme videoların var zaten açıkca.

MUX Switch nasıl açıp kapatıyoruz? Uygulaması Türkçe mi? Alanlar cihazın resmini paylaşmış mı?

Hibrit kipi kapatacaksın manuel RPM olarak kontrol etmek isterseniz Legion fan Control var.

Kullanıcı yorumlarına değil de sitelerin incelemeleri okudum ve özelliklerini inceledim. Ürünün görselleri inceleme videoların var zaten açıkca.
Peki şu videonun 14:30 saniyelerine bakar mısın? Acer'de daha az belli oluyordu, bu Lenovo 3 ms iken nasıl böyle oluyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 ms panelde niye ghosting var? Ben bu ghostingden kurtulmak için alıyorum en ufak mouse sallamasında bile fark ettim şunu.

Video içinde görünenle gözün gördüğü farklı. Kameralar ile ghosting var gibi görür. Canlı görmeniz gerek. Onu da gidip canlı görürseniz aklınıza yatar.

Video içinde görürnenle gözün gördüğü farklı. Kameralar ile ghosting var gibi görür. Canlı görmeniz gerek. Onu da gidip canlı görürseniz aklınıza yatar.
Tamam, bugün gidemedim bi sıcaklar bitsin gidip bakacağım.

Cihaz an itibarıyla 40 oldu, bugün bakmaya gidicektim.

Mediamarkt'a gittim, test yaptım. M1 Air'den daha iyi bir sonuç çıktı. Hiç ghosting yoktu ve 144 hz olmasından dolayı yağ gibi akıyordu. RTX 4060 3 ms Acer'e de baktım bir fark yok. Acer alacağım.

@Astiva hocam bir soru soracağım. Bir panelin 25 ms olması görüntünün sadece 25 salise geç geleceği anlamına mı gelir? Yoksa 25 salise bir panel var, biz 10 salisede hareket yaparsak 15 salise boyunca ekran bulanık olacağı anlamına mı gelir?

Son düzenleme:
@Astiva hocam bir soru soracağım. Bir panelin 25 ms olması görüntünün sadece 25 salise geç geleceği anlamına mı gelir? Yoksa 25 salise bir panel var, biz 10 salisede hareket yaparsak 15 salise boyunca ekran bulanık olacağı anlamına mı gelir?

Bir pikselin farklı bir renge geçiş süresi diye biliyorum gecikme süresini. Siz ekranı döndürünce pikseller renk değiştirecek, renkten renge geçiş süresi 25ms. GtG gibi bir kavram buradan geliyor.

Bir pikselin farklı bir renge geçiş süresi diye biliyorum gecikme süresini. Siz ekranı döndürünce pikseller renk değiştirecek, renkten renge geçiş süresi 25ms. GtG gibi bir kavram buradan geliyor.
Sence oyunlarda sorun yaratır mı? Ufo testte bir şey olmadı ama oyun deneyemedim.

Sence oyunlarda sorun yaratır mı?

Ben profesyonel oyuncu değilim, AAA oyunlar oynuyorum ağırlıklı. Kendi kullandığım üründe 25ms ve 9ms sanıyordum. Benim için sorun olmadı hiç. Test ettiniz mi bu arada?

Ben profesyonel oyuncu değilim, AAA oyunlar oynuyorum ağırlıklı. Kendi kullandığım üründe 25ms ve 9ms sanıyordum. Benim için sorun olmadı hiç. Test ettiniz mi bu arada?
Ben de değilim, offline oyunlar oynarım. Ufo testi yaptım 3 ms Acer ile arasında fark yoktu.

Şu algı yapan arkadaşın mantığı ile M1 Air'de bile ghosting oluyor.
1690051304986.png

Kendi gözümle görürken yağ gibi akıyor kamerada böyle :D

O değil de M1 Air 20 ms mi? @Astiva

M1 kaç ms hiç bakmadım, bakmamda çünkü ondan öyle bir derdim yok. Benim için onun taşınabilirliği ve pil performansı önemli. Sadece 60Hz olması bazen M1 Pro falan almaya itiyor beni, belki değiştiririm duruma göre. O algı yapan arkadaşın tek derdi rahatsızlık vermek.

Geri
Yukarı