LGS 2024 son 2 ayda ne yapılır?

Çok şey yapılır.

Şu ana kadar hiçbir şey yapmadın mı?

Yaptım tabii ki ama düzenli olmadı bir türlü.

Son 2 ayın kaldıysa ilçene göre liseleri araştırman gerek. Sana ait istediğin mesleğe göre bir lise seçip orayı hedeflemen lazım. Elektrik gibi mühendislik dallarından meslek istiyorsan meslek lisesine gitmelisin. Netlerini daha çok arttırarak 400'ün üstünü geçmeye çalış.

Kanka 400 puan alsam benim için yeterli ne yapmam lazım.

Önce konu eksiğin varsa eksiklerini gider. Konu anlatım videosu izle, not çıkar. Sonra çıkardığın notları dikkatlice oku. Kolaydan zora test çöz son 1 ay kala tamamen deneme, geçen senin sınavlarını ve MEB örnek sorularını çöz.
Eyvallah

Yaptım tabii ki ama düzenli olmadı bir türlü.

Kanka 400 puan alsam benim için yeterli ne yapmam lazım.
Yaşadığın il neydi aga? Ona göre bir tavsiye yapayım.

Önce konu eksiğin varsa eksiklerini gider. Konu anlatım videosu izle, not çıkar. Sonra çıkardığın notları dikkatlice oku. Kolaydan zora test çöz son 1 ay kala tamamen deneme, geçen senenin sınavlarını ve MEB örnek sorularını çöz.
Dediklerini yaptıktan sonra kaça çıkarabilirim. Puanlarım şuan 410 seviyelerinde.

Eyvallah

Yaşadığın il neydi aga? Ona göre bir tavsiye yapayım.

Dediklerini yaptıktan sonra kaça çıkarabilirim. Puanlarım şuan 410 seviyelerinde.
Ne kadar kararlı,kendini vererek odaklı ve dikkatli bir şekilde uygularsan o kadar artar.Çözdüğün soru sayısına bağlı olarak değişir.Soru sayısı olarak günde 180 soru yeterli olur.Ben de bu şekilde yapıyorum.

Kanka şu an Şırnak'ta yaşıyorum memleket Ankara ama buralarda bir fen lisesine gideceğim inşallah.

Şırnak'ta istiyorsan Cizre fen lisesi var en iyi 429 zaten 2023 olduğu için yüksek, onu hedefleyerek girebilirsin.

Kanka cizre fen lisesi genelde 380 420 arası oluyor ama bu sene kontenjanı çok azaldı.

Kanka Şırnak'ta arayıp garanti gelecek istiyorsan cizre veya şükrü geliş şart, en az senan idin. (senan idin ile şükrü geliş bile az kalabilir)

Merhaba arkadaşlar ben LGS öğrencisiyim. Denemelerim şu an 330-370 arası geliyor, bazen 400'ü görüyorum. Sizce LGS de kaç puan yaparım? Günde 5 saat çalışıyorum.
Arkadaşlar zaten yapılacak çoğu şeyi söylemiş. Benim önerim kesinlikle yoğun olarak branş ve genel deneme ve 2 aycık dişini sıkıp hakkını vererek çalışmak. Ve bu 2 aydaki en önemli avantajımız ara tatil. Kaliteli bir çalışmayla üst seviyeye çıkabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı