LGS netleri arttırmak için ne ypaılabilir?

alpervural353

Hectopat
Gitmek istediğm lise 485 puan istiyor. Deneme sonuçlarım 470'i geçmiyor genellikle 450-470 arası netleri arttırmak için ne önerirsiniz? Matematik ve fen 15 aşağısına düşmüyor bir kere Full olmuştu onun dışında olmadı.

Netlerimin ortalaması söyle.
Türkçe: 17-19
Ink: 8-10
Din: 7-9
İng: 9-10
Mat: 17-20
Fen: 17-20

Gitmek istediğm lise 485 puan istiyor. Deneme sonuçlarım 470'i geçmiyor genellikle 450-470 arası netleri arttırmak için ne önerirsiniz? Matematik ve fen 15 aşağısına düşmüyor bir kere Full olmuştu onun dışında olmadı.

Netlerimin ortalaması söyle.
Türkçe: 17-19
Ink: 8-10
Din: 7-9
İng: 9-10
Mat: 17-20
Fen: 17-20

Bende LGS öğrencisiyim bence bu son ayda sözel bölüm bırakılıp sayısal odaklanmalı son 2 hafta her gün deneme çözülebilir ama ara dersleride tekrar etmek lazım. (sözeli tamamen bırakmadan tabi)

Bende LGS öğrencisiyim bence bu son ayda sözel bölüm bırakılıp sayısal odaklanmalı son 2 hafta her gün deneme çözülebilir ama ara dersleride tekrar etmek lazım. (sözeli tamamen bırakmadan tabii)

Mesela şimdi fark ettim bende de 'de' ayrı yazılmalıymış. (bir önceki yanıtım)

Hocam matematiği 17'den 20'ye çıkarmak zordur ama İngilizce, din, inkılapta kolayca net artırılabilir. 10 puan için bu derslerden birer net artırsanız yeter.

hocam paragraf çözmek çok sıkıcı geliyor max 15 çözebiliyorum onun yerine ne önerirsiniz
Sevdiğiniz piyanoları kısık sesle dinleyerek çözün sıkılmazsınız.

Hocam matematiği 17'den 20'ye çıkarmak zordur ama İngilizce, din, inkılapta kolayca net artırılabilir. 10 puan için bu derslerden birer net artırsanız yeter.

Herkesin kendine göre teknikleri var ama ben test çözerken bir şey dinlemeyi yanlış buluyorum.

Ink ve din dersini bir türlü halledemiyorum hocam her denemede illaki birinden kötü yapıyorum ne önerirsiniz düzeltmek için?

Herkesin kendine göre teknikleri var ama ben test çözerken bir şey dinlemeyi yanlış buluyorum.
Mat çözerken daha verimli oluyor bende

Hocam paragraf çözmek çok sıkıcı geliyor Max 15 çözebiliyorum onun yerine ne önerirsiniz?

Hocam 4-5 ay önce olsaydı bu konuşma kitap okumanızı önerirdim ama son 1.5 ayınız falan kalmış.
Sayısala odaklanın derim eksik konularınızın hepsinin üstünden geçin.
Eksikten kastım zorlandığınız konular.

Ink ve din dersini bir türlü halledemiyorum hocam her denemede illaki birinden kötü yapıyorum ne önerirsiniz düzeltmek için?

Mat çözerken daha verimli oluyor bende
Öncelikle yorum sorusunu mu yanlış yapıyorsun yoksa bilgi mi onu tespit et. Yorumsa paragraf çalışmak zorundasın, bilgi ise yanlış yaptığın konuların pdf'ini oku.

Geri
Yukarı