LibreOffice'nin uzantıları MS Office uzantılarını açar mı?

Makaleler
45
Linux Mint kullanıyorum. .odt diye bir uzantıyı ilk defa duydum. Word gibi bir şey ama ismi falan değişik. MS Office destekler mi bilmiyorum. Nasıl olur?

Ayrıca, bir şey daha sormak istiyorum: Bilgisayara Windows 10 kaldırmadığı için Linux Mint yapmak zorunda kaldım ve Mint'i beğenmedim. 2 GB DDR3 RAM ve Athlon X2 260 var. Bunun yerine gidip kütüphanedeki bilgisayarları kullanarak sunum işlerimi halletsem nasıl olur? Bilgisayar oyun aracından başka bir işe yaramıyor zaten.

Bizimkiler de bana bilgisayar almak istemiyor, sürekli oyun oynarsın diye. Haklılar da. Sadece arada sırada sunum işi oluyor ancak bilgisayar olmayacağı için kütüphanedeki bilgisayarları kullanmak mantıklı olur mu? 2 saat zaman veriyorlar. İstediğim şekilde yaptığım zaman 2 saatin üstüne de çıkabiliyorum. Sizce nasıl olmalı?

İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
MS Office destekler. Windows kullanan ama sunum işlerinden anlamayan arkadaşıma ben Linux'ta slayt hazırlayıp gönderiyorum yazıları o yazıyor mesela.

Linux konusuna da geleceğim ama önce Ofis programından bahsedeyim. LibreOffice yerine OnlyOffice öneririm hocam. Arayüzü MS Office gibi, Windows uyumluluğu da daha iyi oluyor.

Linux Mint'İ görüntüsünden dolayı sevmediyseniz tema kurabilirsiniz.

Linux Mint'İ sevmemenizin ayrı nedenleri varsa ona uygun şekilde Linux dağıtımı önerebilirim. Sizin sistemde Q4OS çok iyi akar ama Linux Mint kadar kolay kullanım ve arayüz sunmaz mesela. XP tarzı görünümü var.

Üstteki linkten sevdiğiniz bir temayı indirip .themes adlı bir klasör oluşturup içine atın. Dosya yöneticinizde "Gizli dosyaları göster." seçeneğine basmanız lazım. .themes klasörünün içine zip'ten çıkarın.

Bunlar da uygulama simge temaları. Bunları da .icons adlı bir klasör açıp oraya ayıklamanız lazım.

Bunlar mouse temaları. Buradan yüklediklerinizi de .icons klasörüne ayıklamanız lazım.

Ayarlarda "Görünüm" kısmı var. Oradan da kurduğunuz temaları seçebilirsiniz.

Videolar da var tema yapmak için örneğin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geri
Yukarı