Lies Of P oyunundan yeni bir fragman

Demo'sunu oynadığım ve oynarken de epey keyif aldığım bir oyundu ancak fazla çalmışlar. Souls-like bir oyunun olabileceğinden daha fazla esinti ve benzer mekanik barındırıyor bu oyun. Nioh gibi kendine has da birkaç mekanik barındıran bir oyun falan gibi gelmedi bana, bildiğin Souls oyunu bu :D

Türkçe tartışmalarına girmeyeceğim bu oyunun Türkçe olması benim için pek bir şey ifade etmiyor bu türü hikayesi için oynamıyorum zaten bu türde oyun geliştirenler de hikaye için kasmıyorlar.

Öte yandan bizim insanımız da bir garip, Türkçe olan oyunları dahi Türkçe oynamayan ciddi bir kesim var bizim ülkemizde ona dikkat ediyorum bu sıralar. Baldur's Gate 3'ü dahi İngilizce oynayan arkadaşlarım var Steam hesabımda. Uncharted'ı dublajlı oynadım diye dalga geçen arkadaşlarım oldu yani üstelik benim İngilizcem de iyidir. Sadece kendi dilimde bir şey çıkmış kendi dilimde deneyim etmek istiyorum ya neden çevirmek için ekstra efor sarf edeyim ki ben.

Öte yandan bizim insanımız da bir garip, Türkçe olan oyunları dahi Türkçe oynamayan ciddi bir kesim var bizim ülkemizde ona dikkat ediyorum bu sıralar. Baldur's Gate 3'ü dahi İngilizce oynayan arkadaşlarım var Steam hesabımda. Uncharted'ı dublajlı oynadım diye dalga geçen arkadaşlarım oldu yani üstelik benim İngilizcem de iyidir. Sadece kendi dilimde bir şey çıkmış kendi dilimde deneyim etmek istiyorum ya neden çevirmek için ekstra efor sarf edeyim ki ben.
Türkçe oyunu İngilizce oynayan ve Türkçe oynayanla dalga geçen ilk defa duyuyorum hocam. Zamanında ben de Last of Us Part 2'yi İngilizce dublaj ve Türkçe alt yazı ile oynamıştım ama o oyunun dublajını beğenmediğimden kaynaklanıyordu. Yoksa Türkçe alt yazı duruyordu. Öte yandan Uncharted için de dublaj çok iyi diye direkt alt yazı kapalı, Türkçe dublaj oynamıştım.
Muhtemelen o insanlar İngilizce gibi bir dili bilmenin bile havalı olduğunu düşünen insanlar. Oyunu Türkçeye çevirince oluşacak anlam bozulmalarına karşı oyunu ana dilinde oynayan(Tabii ana dili İngilizce ise) çok azdır.

Geri
Yukarı