Lisedeki müdür yardımcısı devamszılığı silmiyor

BloodPolo

Decapat
Daha fazla  
Ben bu lise müdür yardımcıları kadar gaddar kimseyi tanımıyorum. Devamsızlık sınırını geçtim evet bir hata yaptim. Geçtim aklım yeni başima geldi ama okulu bırakmadım gitmye devam ettim. Devamsızlık yapmadan babam okula geldi ve babama dedikleri şu; devamsızlık için daha bir şey yapamayiz mesleki eğitim merkezi açılıyor okulumuzda oraya gidin. Kafayi yersin ya ellerindeki yetki müdürün yetkisinden fazladır isteseler ki bazı öğrencilerin devamsızlığını tamamen silerek 0'a kadar indirdiklerini biliyorum. İstesler silerler ama silmıyorlar, corona var hasta olup gelmeyen devamsızlığı çok fazla olan öğrenciler de var. Böyle yapmaları çok saçma.

Dostum devamsızlık sildirilmez benim şu an 13gün özürlü 5.5gün özürsüz devamsızlığım var annem okula gittiğinde 10gün özürsüz devamsızlığımı dilekçe verip 10gün özürlü devamsızlığa çevirmişti müdür yardımcısına böyle söyle. Annem 10sene önce abim için MEB'e gitmiş müdüre söylemiş o bile silemiyormuş ama eğer geçemiyorsa not ortalamasını arttırabiliyormuş. Uzun lafın kısası devamsızlık sildirilmez sadece özürsüzden özürlüye çevrilir.

Dostum devamsızlık sildirilmez benim şu an 13gün özürlü 5.5gün özürsüz devamsızlığım var annem okula gittiğinde 10gün özürsüz devamsızlığımı dilekçe verip 10gün özürlü devamsızlığa çevirmişti müdür yardımcısına böyle söyle. Annem 10sene önce abim için MEB'e gitmiş müdüre söylemiş o bile silemiyormuş ama eğer geçemiyorsa not ortalamasını arttırabiliyormuş. Uzun lafın kısası devamsızlık sildirilmez sadece özürsüzden özürlüye çevrilir.
4 gün içinde teslim edilmezse tabi silinmez. O yüzden veli izin belgesi göndermeniz lazım idi her 3 günde 1.

Dilekçe yazın ve özürlü devamsızlığa dönüştürsünler.

Yalnız sınırını geçtim dedim, 30 günlük sınırı geçtim. Maalasef bir hata yaptım.

Öyle bir şey yok. Ben devamsızlık yaptıktan 2 hafta sonra gittim. Dilekçe ile özürlü yapiyor direkt.

30 gün sınırı geçti, maalesef özürlü olsa da etki etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayı saptırmazsan sevinirim. Doğru olanını yapmış madem devamsızlığın çok umurunda. Önemseyecektin, kendi düşen ağlamaz. Yapacak bir şey yok, umarım her okul, müdür yardımcısı gereken hassasiyeti gösterir.

Korona olup gelemeyenlerin ya da karantinada olanlarınki devamsızlıktan sayılmıyor zaten. Merak etme ;) Geçerli bahane değil.

hasta olup gelmeyen
Hastalığı okula gelemeyecek şekildeyse heyet raporuyla o da geçer. Milletin derdini bırak da kendi derdine düş önce. Boş ver milleti.

Nereden baksan 40 gün devamsızlığım vardı Anadolu lisesinde okuyordum 12. sınıftım hocalar çok bir şey anlatmadığı için müdürle konuşup kendimiz evde hazırlanmak istedik ve neredeyse okula 2 ay gitmedik devamsızlık yazmadılar son 1 ay kala yazmaya başladılar fakat yine de silindi baktığımda 5 gün devamsızlığa düşürmüşlerdi yani silinyor silinmesinede onun keyfine kalmış bir şey normalde silmek yasal değil ama yapanlar var zaten kimse doğru düzgün denetlemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı