Müdür yardımcısı kişisel eşyama el koydu

Çocukların kafasına güneş geçse daha mı iyi? Şapkanın üzerinde bir küfür yada hakaret veyahut siyasal mesaj içeren bir öge yoksa kimse de bir şey diyemez. Ben güneş çarpması yüzünden ölümden döndüm neredeyse.

Ayrıca mevzu şapka falan değil, ne olursa olsun müdür ancak (gerekli gördüğü halde) sıkıntılı olan eşyayı alır, eğer hakkında işlem yapılması gerekiyorsa yapar, gün sonu geri verir. Öğrenci ısrarla bu aksesuar ile geliyorsa uzaklaştırma verilir vs.

Bazı şeyler kitaplarda yazmaz. Üniforma kuralına uyulması gerektiği yazar ama "çocuklar şapka takmasın" yazmaz. Yazsa bile gerekli olduğunda (havaların sıcak olması ve güneşin dik vurması gibi) bu kural gevşetilebilir. Madem her şey o kadar resmi o zaman adabına uyulsun.
Hocam siz sanırım dediğimizi anlamama konusunda ısrar ediyorsunuz.
Diyoruz ki 2 tarafın da üslubu yanlış olduğu için konu muallakta kalıyor. Kimin haklı olup olmadığı belirsiz.
Ama kural açık ve net bir şekilde üniforma dışında bir şey giyilmesi yasak. Ayrıca şapka gibi giyilen şeyler de aksesuar statüsünde alınıyor.
Okulum Türkiye'deki sayılı sıralamada öğrenci alan okullardan birisi ve bizim yönetimimiz şapka, bileklik( bendeki medikal bileklik gibi medikal bileklik takan öğrenciler yönetime rapor veya izini gösterirse izin alabiliyor.) gibi aksesuarlarla okula giriş yapmak isteyen öğrencilerin velilerine bilgi veriliyor ve o takılar alınıp gün sonu veliye teslim ediliyor. Ayrıca veliye de öğrenciye uyarısı yapılıyor.
Çok önyargılı konuşmak istemem ama arkadaşın okulunun muhtemel bir OBP okulu olduğunu ve öğrencilerin kalitesinin de düşük olduğunu düşünürsek hocaların kalitesinin yüksek olmasını bekleyemezsiniz.

Ve de KS arkadaşımızın üslubu kesinlikle hoca tarafından ters algılanabilir. O şekilde cümle kurmasından hocanın tavrını daha da sertleştirdiğini anlayabilirsiniz.

Hocam siz sanırım dediğimizi anlamama konusunda ısrar ediyorsunuz.
Diyoruz ki 2 tarafın da üslubu yanlış olduğu için konu muallakta kalıyor. Kimin haklı olup olmadığı belirsiz.
Ama kural açık ve net bir şekilde üniforma dışında bir şey giyilmesi yasak. Ayrıca şapka gibi giyilen şeyler de aksesuar statüsünde alınıyor.
Okulum Türkiye'deki sayılı sıralamada öğrenci alan okullardan birisi ve bizim yönetimimiz şapka, bileklik( bendeki medikal bileklik gibi medikal bileklik takan öğrenciler yönetime rapor veya izini gösterirse izin alabiliyor.) gibi aksesuarlarla okula giriş yapmak isteyen öğrencilerin velilerine bilgi veriliyor ve o takılar alınıp gün sonu veliye teslim ediliyor. Ayrıca veliye de öğrenciye uyarısı yapılıyor.
Çok önyargılı konuşmak istemem ama arkadaşın okulunun muhtemel bir OBP okulu olduğunu ve öğrencilerin kalitesinin de düşük olduğunu düşünürsek hocaların kalitesinin yüksek olmasını bekleyemezsiniz.

Ve de KS arkadaşımızın üslubu kesinlikle hoca tarafından ters algılanabilir. O şekilde cümle kurmasından hocanın tavrını daha da sertleştirdiğini anlayabilirsiniz.
Bir noktaya kadar aynı yerdeyiz sizinle fakat ben şapkanın beden eğitimi dersinde aysak olmasına hiçbir şekilde anlam veremem. Siz de ses çıkarın derim. Zamanında sırf kantin pahalı diye eylem başlatmıştık, böyle saçma bir kural olsa iki katı yapardım ben öyle diyim :D

Ayrıca akşam verse yine bir nebze, konu sahibi çıkışta da vermiyor demiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı