LoL'de sürekli kötü takıma denk gelmek

yorumcuu

Centipat
Daha fazla  
Diyorlar ya bazıları kötü takım diye bir şey yoktur, kendi hatalarını ara iyi oynamıyorsundur falan diye. Az önce takımım erken dakikalarda üst koridor ve mid feedledi. Olay bu kadar mı? Üstüne üstlük üst koridor oyuncusu dakika 27 civarında oyundan ayrıldı. Artık interneti mi gitti, yoksa çıktımı bilinmez. Mid oyuncusuda feedledi oyun boyunca orman dönüp farm kastı, global inhide oyundan çıktı. Bilerek çıktı. Bazı arkadaşlar diyorlar kötü oynuyorsun diye. Ben ne yapayım bu maçta? Bir tek Support'um bir de jungler iyi oynuyordu? Rakip takım kasmıştı. Ben ne yapayım? Suçum ne? Bu oyunu silmeliyim bence.

Hocam öncelikle kötü takım yoktur diyen adamlar önce bir sesini kessin oyun oynasın sonra konuşsun, vereceğim en iyi tavsiye Riot oyunlarını bırakmaktır bu mükemmel zekalı firmaya göre Boost yasak ama takımınıza kötü adam atıp taşımanızı bekliyorlar, az önce Valorant'ı sildim ve o kadar sakinim ki böyle bir huzur yok.

Diyorlar ya bazıları kötü takım diye bir şey yoktur, kendi hatalarını ara iyi oynamıyorsundur falan diye. Az önce takımım erken dakikalarda üst koridor ve mid feedledi. Olay bu kadar mı? Üstüne üstlük üst koridor oyuncusu dakika 27 civarında oyundan ayrıldı. Artık interneti mi gitti, yoksa çıktımı bilinmez. Mid oyuncusuda feedledi oyun boyunca orman dönüp farm kastı, global inhide oyundan çıktı. Bilerek çıktı. Bazı arkadaşlar diyorlar kötü oynuyorsun diye. Ben ne yapayım bu maçta? Bir tek Support'um bir de jungler iyi oynuyordu? Rakip takım kasmıştı. Ben ne yapayım? Suçum ne? Bu oyunu silmeliyim bence.
Bunlar herzaman ve her oyunda olacak şeyler kusursuz takım gelse zaten senin oyunu oynama anlamın kalmaz. Karşı takımda da her zaman kötü oynamaya müsait oyuncular olacak senin takımında da o noktada rakibi analiz edip rakipten kırılmaya meyilli oyunculara oynayıp mentallerini kırman ve onları geri düşürmen lazım bir yandan da kendi oyuncularının geri düşmesini engellemen lazım bu olağan birşey.

Ayrıca her maçı kazanman da imkansız ne kadar kassan bile. Daha geçenlerde adc main değilim ve yanımdaki sup oyunu çok bilmeyen biri. Normal maçta rakip takım oyuncuları hepsi kasmıştı hatta 10'a 1 falan gidiyorlardı ben adc main olmadığım halde doğru oynayıp doğru yönlendirme ile kazandım maçı 20-12 bitirip.

Bunlar her zaman ve her oyunda olacak şeyler kusursuz takım gelse zaten senin oyunu oynama anlamın kalmaz. Karşı takımda da her zaman kötü oynamaya müsait oyuncular olacak senin takımında da o noktada rakibi analiz edip rakipten kırılmaya meyilli oyunculara oynayıp mentallerini kırman ve onları geri düşürmen lazım bir yandan da kendi oyuncularının geri düşmesini engellemen lazım bu olağan bir şey.

Ayrıca her maçı kazanman da imkansız ne kadar kassan bile. Daha geçenlerde ADC main değilim ve yanımdaki SUP oyunu çok bilmeyen biri. Normal maçta rakip takım oyuncuları hepsi kasmıştı hatta 10'a 1 falan gidiyorlardı ben ADC main olmadığım halde doğru oynayıp doğru yönlendirme ile kazandım maçı 20-12 bitirip.

Hocam söylediğin kağıt üstünde mantıklı asla lafım yok ama ne yazık ki Riot bunu beceremiyor ve tadı kaçıyor.

Bunlar her zaman ve her oyunda olacak şeyler kusursuz takım gelse zaten senin oyunu oynama anlamın kalmaz. Karşı takımda da her zaman kötü oynamaya müsait oyuncular olacak senin takımında da o noktada rakibi analiz edip rakipten kırılmaya meyilli oyunculara oynayıp mentallerini kırman ve onları geri düşürmen lazım bir yandan da kendi oyuncularının geri düşmesini engellemen lazım bu olağan bir şey.

Ayrıca her maçı kazanman da imkansız ne kadar kassan bile. Daha geçenlerde ADC main değilim ve yanımdaki SUP oyunu çok bilmeyen biri. Normal maçta rakip takım oyuncuları hepsi kasmıştı hatta 10'a 1 falan gidiyorlardı ben ADC main olmadığım halde doğru oynayıp doğru yönlendirme ile kazandım maçı 20-12 bitirip.

Her maçı kazanmak istediğimi söylemedim zaten. Ama 3 maç kazanıp 6 maç kaybetmekte farklı bir seviye.

Selam, oynadığın seviye tam olarak yetersizdir. https://www.op.gg/summoners/euw/Boshi-4140 bu benim hesabım ve master liginden bir kaç gün önce inaktiflikten ötürü düştü lakin yinede kazanma oranını görebilirsin. İyi oynar ve oyunun mekaniğine hakimsen takıma pek de ihtiyacın olmaz kendi çabanla ve adamların standart oynayışı ile yükselebilirsin. Oyunda yükselmek istiyorsan en kolay rol olan jungle rolünü oyna 2. olaraksa oyunu TR de değil West de oyna. İletişimi pingle kur ve bir kaç İngilizce cümle öğren. Kaybediyorsan hata sende demek istemiyorum lakin adamları da taşıyıp yükselemiyorum diye şikayet edersen hata tam olarak sendedir. O maçların hemen hemen hepsinde banada taşınmayacak, oyundan anlamayan ve ligi elmas olmayan hesabını boostlatmış NPC'ler geldi lakin üstesinden gelebildim çünkü oyundaki en bozuk rolü oynuyorum, objektifleri ben aldım, baronu ben çaldım, elder drake'i ben çalıp oyunun gidişatını kazanca değiştirdim. Gelişmek istiyorsan oyunlarını analiz et ve farklı bakış açısı için yüksek elodaki oyuncuların nasıl oynayıp nasıl karar verdiklerini öğren. İhtiyacın olacağını düşündüğün şampiyonları belirle ve sadece onları oynayarak antrenman yap, elinden gelenin en iyisini yapıp yüksek elodaki oyuncular gibi yukarıyı hedefle zaten üstünü getirirsin. Becerin yoksa ve kaldığın yerden memnunsan bunun ötesini zaten görmeye de hakkın yoktur.

Son düzenleme:
"Ben iyiyim ama takımım kötü oynuyor."
1714053554904.png

Yeni konular

Geri
Yukarı