M2 Mac Pro 7000 dolara değer mi?

EnezK

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce bu fiyata değer mi? Yorumlar sizin.

Hayır. Mac Pro alacağıma Studio'nun M.2 ultrasını alıp yanına da bir Windows sistem alıp Mac'de çalışmayan programları kullanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce bu fiyata değer mi? Yorumlar sizin.

Gereksiz pahalı. Ayrıca PCI-e slotlarına istediğiniz her donanımıda takamıyorsunuz uyumsuzluk problemleri yüzünden.

Yarı fiyatına i9-13900KS ve RTX 4090'lı sistem toplanır.

Elbette bu paraya çok daha iyileri alınabilir ancak bilişim sektörü içerisinde belki günümüz itibariyle milyarlarca parametre barındırıyor. Bu da bir ürünü kesin bir dille etiketlemeyi zorlaştırıyor.

Apple bugün baktığın zaman sadece bulut servisi ve fiziki ürün satarak halen sektörde zirvede duruyor. Bu başarının arkasında elbette tüketici ihtiyaçlarını anlayabilmek var. Ecnebiler buna insan merkezli tasarım derler. Böylelikle ürettiği ürünleri pazarlamaya o kadar da ihtiyacı olmadan bile çok rahat şekilde kullanıcıya indiriyor ancak durum bundan daha fazlası.

Özellikle bu gibi profesyonel cihazlar ile restoranlar aynı mantıkla işler; İkisinde de bir kullanıcı daha önce ne kadar memnun hizmet aldıysa da eğer son aldığı hizmet iyi değilse o yerden servis almayı bırakır. 15 seneden sonra beni Mac'e geçiren bu oldu. Çünkü Alienware gibi bir marka bile beni 2 ay makinasız bırakmıştı. Ben de para kaybettim, sonrada sattım gitti. Bugün Mac benim işimi yapmamın önünde bir engel teşkil etse yarın tekrar Windows'a dönme planları yaparım çünkü bu cihazları alan adamlar sadece internet ya da montaj için almıyor. Ciddi anlamda bu bilgisayarlardan para kazanıyorlar. Bunu anlatmamdaki sebep bu ürünlerin yorumlarını son kullanıcının yapmasının biraz absürt kaçması. O yüzden beklentileri de anlayarak bu yorumlarda bulunmak daha mantıklı ve dinlenilesi olur. Değmez diyen adama versen yapacak bir şey bulamaz da ondan değmez der ki bunu demekle haklıdır. Bütün adına konuşmak ise başka bir mesele.

Yine de ürün çok pahalı. Alır mıyım? Almam. MBP 16 2023 ile gayet mutluyum da almam. Yarın 7000$ verip alır mıyım? Bilmiyorum. Geçen sene kafamı kesseler Mac almam diyordum. Kısacası her kör satıcının bir kör alıcısı vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı