Macbook Pro M2 13" vs M2 Pro 14"

İkisi de Ram ve SSD bakımından aynı. Farkları sadece ekran boyutu, kasa, işlemci ve kamera. Arasındaki fiyat farkına değecekse 14 alabilirim.
Dediğim gibi bence değer, şu an Macbook alacak olsam ilk 2. seçeneğe bakardım ben. Farkları sadece diyip 4 tane şey sıraladın bak, farkı var yani biraz.

Dediğim gibi bence değer, şu an Macbook alacak olsam ilk 2. seçeneğe bakardım ben. Farkları sadece diyip 4 tane şey sıraladın bak, farkı var yani biraz.
Bu konuyu biraz daha düşüneceğim 🙂. Teşekkürler

En mantıklısı giriş modelini alıp eylül ayına kadar yeni çıkacak MacBook'ları beklemek gibi. Elinizdeki yetersiz gelirse yenisine geçersiniz. Ekim-Kasım gibi.

Bu da bir seçenek M3'e kadar M2 13 inç ile işlerimi yürütebilirim. Zaten bütün çalışmamı Cloud'da tutuyorum ve Cloud'da geliştirme yapıyorum. M2 işlemci emülatörde yeterli olacaksa problem yok görünüyor şimdilik 🙂.

Merhaba ben M1 MacBook Air kullanıyorum ve aynı zamanda mobil programlama yapıyorum. İşlemci konusunda gayet yeterli hiç sıkıntısı yok dolayısıyla M.2 yeter de artar bile. Evet 14'te çok daha iyi özellikler var ama daha önce hiç MacBook kullanmadıysanız zaten 2020 sonrası ne alırsanız alın her şekilde memnun kalacaksınız ve daha iyisi olsa keşke demeyeceksizin. Yani bence 14 özellikleri biraz lükse kaçıyor. Ama dikkat çekmek istediğim bir nokta var. RAM özellikle önemli zaten mobil programlamada çok RAM ihtiyacınız oluyor genelde o yüzden 24 GB RAM tavsiye ederim. Benim 16 GB ve neredeyse sürekli swap kullanıyor ve bilgisayar az da olsa yavaşlıyor doğal olarak. M2 Air da gayet yeterli bir bilgisayar isterseniz ona da bakabilirsiniz eğer fiyat biraz daha azalsın diye. Son olarak bence M3 çok ciddi performans farklılıkları getirmeyecek ( M.2 serisinde öyle oldu, M1 serisi kullanan çoğu kişi M1 yettiği için M.2 almadı) yani yeni modeller geldikten sonra değiştirmenize gerek kalmayacak muhtemelen.

MacBook M.2 Pro 14" aldım arkadaşlar 🙂 14" modeli daha çok hoşuma gitti.

Güzel bir seçim olmuş. MacBook'larda Pro almak her zaman daha mantıklı geliyor bana çünkü Air'le aralarında ciddi farklar oluyor örneğin batarya, kamera, işlemci hızı, ekran yenileme hızı, vb. sebepler. Özellikle yazılım için kullancaksanız Pro'lar uzun bir süre rahatça götürür.

Ben M2 Air 16 Ram konfigürasyonlu modelde Unity ile oyun geliştirirken (simulatör, xcode, tarayıcı sekmeleri açık) hiç zorlanmıyor Macbook. Söylediğiniz cihazlar çok rahat uzun seneler işinizi görür

Yeni konular

Geri
Yukarı