macOS Catalina ne kadar daha kullanılabilir?

Bendeki 700 küsür fakat Safari'de 3 saati devirir, filmde 4-5 görür. Nasıl kullanıldığına bağlı. Ya ucuza al değiştir ya da değiştirilmiş alıp pazarlık yap.

M1 için belki katılabilirim ama daha üst SoCler için kesinlikle katılmıyorum. Hele İntel işlemcili Macbooklar alev topu gibi cihazlar.
Ha ben M derken Intel M olanlardan bahsediyorum orayı belirtmemişim. Düz Macbook olanlar. Zaten arkadaşın bütçesi kısıtlıymış M1 düşünmedim bile.

Ha ben M derken Intel M olanlardan bahsediyorum orayı belirtmemişim. Düz Macbook olanlar. Zaten arkadaşın bütçesi kısıtlıymış M1 düşünmedim bile.
Anladım hocam. Ben yanlış anlamışım. O zaman dediğiniz gibi 2012 model i7 16GB düşünülebilir. Bir daha belirteyim, alev topu gibi cihaz.

Anladım hocam. Ben yanlış anlamışım. O zaman dediğiniz gibi 2012 model i7 16GB düşünülebilir. Bir daha belirteyim, alev topu gibi cihaz.
MacFanControl ile manuel ayar yapınca sorun olmuyor ya 70'i geçmiyor, yoksa 2000 devir 80 derece sabit tutuyor. Çok da sorun değil ama yapılırsa güzel oluyor.

Bazı uygulamalar, hatta birçok uygulama bir süre sonra artık üst sürüm istediği için kurulum veya güncelleme yapamıyorsunuz. Böyle olunca da kullanamıyorsunuz. Bu durumda, eğer çok fazla uygulama kullanmıyorsanız, uzun süre daha kullanabilirsiniz.

Bazı uygulamalar, hatta birçok uygulama bir süre sonra artık üst sürüm istediği için kurulum veya güncelleme yapamıyorsunuz. Böyle olunca da kullanamıyorsunuz. Bu durumda, eğer çok fazla uygulama kullanmıyorsanız, uzun süre daha kullanabilirsiniz.
Sadece internet ve Xcode kullanmak için düşünüyorum hocam.

Geri
Yukarı