macOS Mojave 10.14 IOConsoleUsers Sorunu

kubde

Kilopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarımda Hackintosh kurulumu yapıyorum ve IOConsoleUsers: gIOScreenLockState 3 hatasını ekran kartımdan dolayı alıyorum ve nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Sistem bilgilerim şu şekilde;

• Intel Core i7 3770
  • ASRock H61M-PS
  • HD 7850 2GB
  • Intel HD Graphics 4000
  • Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E (NDIS 6.30)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözümsüz bir şey olmaz :) Biraz sora bir dosya paylaşacağım senin için onunla denersin birde ;)
Şöyle bir durum olabilir. Sistemin biraz eski olduğu için problem yaşanıyor muhtemelen.
High Sierra deneyebilir misin ?
macOS High Sierra 10.13.6 İmajı
@kubde Yukarıda ki mesajını tam okumamışım. Fake.SMC hatası sistem kext dosyalarını okumuyor. Boot Args kısmına kext-dev-mode=1 ekleyip dener misin? Bunu da kabul etmezse EFI/Clover/kext klasörünün içinde Other olması gerekiyor. Other klasörünün içine diğer kextleri atıp tekrar denersin.
Dediklerinizi denedim sonuç alamadım.

@kubde Clover /Kext dosyasının resimlerini atar mısın? İçinde kext var mı?
Sistemi Usb ile başlattığında Clover ekanının resmini ekler misin?
@kubde

@kubde
Buyrun
@parrhesia sizin verdiğiniz config dosyasında Karnel And Kext Patches bölümü boş. Sanırım o yüzden bu problemi yaşıyoruz. Ben o bölüme ekleme yapmasını bilmiyorum.
@kubde
Yani bu alan boş config dosyasında
Cloud Clover Editor
bu siteden düzemleme yapılıyor config dosyasında ama bilmediğim için dosyaya zarar verme olasılığım var ondan yapamıyorum.
20181003_233332-min.jpg

20181004_004457-min.jpg

Adsız.png

@kubde ekleme yapmana gerek yok Clover ekranında onları işaretlemen + yeterli ayrıca Other klasöründe NullCPUPowerManagement.kext sil, diğer kext klasöründe varsa oradan da sil. cpu hatasını veren o

@kubde bunları işaretledin mi? Ayrıca o kextleri Clover / Kext dosyasında yeni klasör aç adını 10.14 olsun, Other klasöründeki kextleri içine atıp dene.
Kernel XCPM
Kernel PM
AppleIntelCPUPMPatch
AppleRTC

@kubde bunları işaretledin mi? Ayrıca o kextleri Clover / Kext dosyasında yeni klasör aç adını 10.14 olsun, Other klasöründeki kextleri içine atıp dene.
Kernel XCPM
Kernel PM
AppleIntelCPUPMPatch
AppleRTC
Deneyip dönüş yapıyorum hemen
Kernel XCPM
Kernel PM
AppleIntelCPUPMPatch
AppleRTC
Sondaki yazılardan sonra reset atıyor.
20181004_013228-min.jpg

@kubde Kurulumu yaparken diski ne olarak formatladın. HFS+ mı yoksa APFS olarak mı? Clover Kext klasörünün içinde 10.14 hariç diğer klasörleri sil. 10.14 İçinde sadece Fake.SMC kalsın diğerlerini yedeğini aldıktan sonra sil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı