Clover macOS Mojave Clover EFI nereden indirilir?

Linux_Windows

Centipat
Merhaba bugün Recep Baltaş'ın Hackintosh için verdiği imajı yazdırdım fakat EFI klasörü boş. Clover EFI dosyasını atar mısınız?
Galiba cevap vericek birisi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde bizim imajlarımızda EFI dosyası olması gerekir. Bu imajı indirdiğinize emin misiniz? Eğer eminseniz buradan EFI dosyasını indirip yerine koyun. Clover yerine OpenCore kullanmanız daha iyi olacaktır.
Evet.
Normalde bizim imajlarımızda EFI dosyası olması gerekir. Bu imajı indirdiğinize emin misiniz? Eğer eminseniz buradan EFI dosyasını indirip yerine koyun. Clover yerine OpenCore kullanmanız daha iyi olacaktır.
Teşekkürler Ali T. Bana hep siz yardımcı oldunuz :D
1648886684142.png

Böyle mi olacak? Ekledim de.
Hocam sorun çıkardı.
Clover'ı deneyeceğim

Yanlış veya farklı bir imaj indirmişsiniz. Bizim imajlarımızın "EFI" değil "OC EFI" adlı bir partisyonu var. Onun dışında aldığınız hata ne? Atmadan önce EFI - OC içine girip sisteminiz için uygun olan config dosyasını config.plist olarak adlandırmanız gerekiyor.

Yanlış veya farklı bir imaj indirmişsiniz. Bizim imajlarımızın "EFI" değil "OC EFI" adlı bir partisyonu var. Onun dışında aldığınız hata ne? Atmadan önce EFI - OC içine girip sisteminiz için uygun olan config dosyasını config.plist olarak adlandırmanız gerekiyor.
Hocam şöyle yaptım ki bu sefer End RandomSeed hatası aldım.
1. Adım Technopat'tan EFI Clover'ı indirdim. USB'ye attım. Sonra senin verdiğin EFI.zip'ten 4.nesil'den config.plist yaptım.
Denicem şimdi. Sonra geri dönüş yaparım ona göre.

Hocam kısaca CLOVER EFI ile OpenCore config kullanıyorsun. Tamamen yanlış. Hocamın dediklerini yapın lütfen.
Hayır, sadece Clover EFI.
Hocam kısaca CLOVER EFI ile OpenCore config kullanıyorsun. Tamamen yanlış. Hocamın dediklerini yapın lütfen.
Config'i nerden bulurum Clover'ın?
İşlemcim : i3 4010U (Haswell)

Config'i nerden bulurum clover'ın?
İşlemcim : i3 4010U (Haswell)
Zaten sürekli End RandomSeed yazıyor galiba yanlış kullanmaktan değil mi?

Benim size verdiğim EFI, Clover değil. Ayrıca yanlış imajı indirmişsiniz. Hala attığım linkten indirmemeye de devam ediyorsunuz. Attığım linkten yeniden indirin. Zaten ondan sonra EFI gelecektir. Eğer gelmezse yine aynı yerden EFI dosyasını indirip oraya atın.

Benim size verdiğim EFI, Clover değil. Ayrıca yanlış imajı indirmişsiniz. Hala attığım linkten indirmemeye de devam ediyorsunuz. Attığım linkten yeniden indirin. Zaten ondan sonra EFI gelecektir. Eğer gelmezse yine aynı yerden EFI dosyasını indirip oraya atın.
Tamam işte. Ben de Clover da var. Configini arıyorum. OpenCore'da hata verdi.
Yeniden deneyeceğim OpenCore ile. Olur değil mi?
1648891898327.png

Bunu mu?
i3 4010U kullanıyorum da.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı