macOS Ventura geliştirici beta sürümü kuruluma girmiyor

Bruhboy666

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
256 GB M.2 NVMe SSD
Ekran kartı
Intel(r) UHD Graphics & NVIDIA GeForce MX 110
İşlemci
Intel(r) Core(tm) i5-10210U
Merhaba, öncelikle bugün sabah saatlerinde Hackintosh sistemim macOS beta programına dahil oldu. Fakat şöyle bir problem varki ventura güncellemesini indirdikten sonra sistemimi yeniden başlattığımda görseldeki yerde takılıyor 3-4 saat bekledim fakat aynı bende çözümü tekrar buraya sormakta buldum.

Sistem özelliklerim;
  • HP dizüstü - 15-DA2001NT
  • i5-10210u
  • UHD Graphics & NVIDIA GeForce MX 110.
  • Realtek PCI-e GBE family Controller & Realtek RTL8723'te 802.11b/g/n PCI-e adapter.
  • 195GB SSD & 8 GB DDR4.

Merhaba, öncelikle bugün sabah saatlerinde Hackintosh sistemim macOS beta programına dahil oldu. Fakat şöyle bir problem varki ventura güncellemesini indirdikten sonra sistemimi yeniden başlattığımda görseldeki yerde takılıyor 3-4 saat bekledim fakat aynı bende çözümü tekrar buraya sormakta buldum.

Sistem özelliklerim;
  • HP dizüstü - 15-DA2001NT
  • i5-10210u
  • UHD Graphics & NVIDIA GeForce MX 110.
  • Realtek PCI-e GBE family Controller & Realtek RTL8723'te 802.11b/g/n PCI-e adapter.
  • 195GB SSD & 8 GB DDR4.

Ve sanırım belirtmektede fayda var, mesela OpenCore ekranında macOS Monterey seçince tekrar Monterey'e giriş yapıyor fakat macOS installer seçince belirttiğim yerde takılıyor.

Dosya Ekleri

• 1657929472066.png
    1657929472066.png
    62,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Son düzenleme:
Sağ olun hocam, kusura bakmayın yazamadım. OpenCore ve kextler en son sürümde mi? Çünkü bu şekilde açılması lazımdı. Eğer güncel olmasına rağmen açılmadıysa size kurulum medyası linkini atacağım, terminalden kod girip onu USB'ye yazdıracaksınız.

Sağ olun hocam, kusura bakmayın yazamadım. OpenCore ve kextler en son sürümde mi? Çünkü bu şekilde açılması lazımdı. Eğer güncel olmasına rağmen açılmadıysa size kurulum medyası linkini atacağım, terminalden kod girip onu USB'ye yazdıracaksınız.

Hocam o şekilde yaparsak dosyalar gider mi ve bir de evet güncel EFI dosyamı paylaşabilirim isterseniz (kextlerin güncelliğinden emin olmanız için OpenCore Configurator ile güncellemiştim çünkü)

Baktım da link artık çalışmıyor, bir girip siz de bakar mısınız?
Link

Evet, sayfa kapatılmış.

Link

Başka çözümü yoksa sanırım OpenCore menüsünden boot girdisini silmeye çalışacağım.

Link

Hocam biraz geç oldu sanırım ama bir şey daha soracağım, sizce imaj dosyası siteye ne zaman gelir?

Son düzenleme:
Şu an sitede imaj dosyası yükleyenler aktif değil, ben de o şekilde raw dosyası olarak nasıl imaj oluşturulur bilmiyorum. Bir ara bakıp yapmaya çalışacağım.

Geri
Yukarı